1397/03/02
salamup.ir
nashrkhabar.ir

پنجمین شب شعر ریحانه النبی (س) در ساوه برگزار شد

23 فروردین 1394 کد خبر : 988614046

به گزارش نارخبر، حسین محمودی فر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد ساوه با اشاره به جایگاه حضرت فاطمه(س) گفت: بر همه بانوان اسلامی واجب است سیره و سبک این بانوی بزرگوار را سرمشق و الگوی خود قرار دهند. 

وی در پنجمین شب شعر  به مناسبت ولادت ریحانه النبی فاطمه (س) اظهار کرد: ویژگی شاخص این بانوی بزرگوار دفاع از ولایت بود که در این راه جان خود را فدا و به شهادت رسید.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد ساوه گفت: بانوان ایرانی انسان‌هایی هستند که از الگوهای بزرگ اسلامی بهره جسته و احیاگر مکتب فاطمه(س) و ادامه دهنده مسیر حضرت امام خمینی(ره) هستند و باید متوجه باشیم که رفتار و کردار ما تحت رصد امام عصر(عج) قرار دارد.

وی افزود: بی‌توجهی به زنان در دوران جاهلیت، فرصت طلبی افراد برای رسیدن به اهداف خود از این قشر از جامعه، تفاوت از بُعد فکری و جنسی با مردان و نیاز به حمایت از جمله عواملی بود تا سبب شد دین اسلام به جایگاه زنان و خانواده توجه ویژه‌ای داشته باشد و آن را احیاء کند.

محمودی فر تصریح کرد: زنان نقش مهمی در تربیت نسل آینده بر عهده دارند بنابراین توجه به مسائل و مشکلات زنان سبب ایجاد  نسلی موفق و پیشرفت همه جانبه آینده کشور می‌شود، چون زنان به عنوان معلمان جامعه می توانند با تربیت  نسلی پویا، کشور را برای  رسیدن به اهداف والای انقلاب اسلامی یاری کنند.

وی افزود: هجمه های فرهنگی امروز غرب سعی دارد با راه اندازی فضاهای مجازی غیر اخلاقی و اسلامی، جوانان و بانوان را از سیره اسلامی دور کنند و فرهنگ غرب را جایگزین فرهنگ اسلامی کنند.

در این مراسم، مداحان اهل بیت به  مدیحه سرایی در وصف بانوی بزرگوار اسلام حضرت فاطمه (س) پرداختند.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

گزارش از خبرنگار افتخاری گراوند
تگها: الگوی بانوان اسلامی, حسین محمودی فر, فاطمه (س), رئیس اداره فرهنگ و ارشاد ساوه, ساوه, اخبار ساوه, اداره ارشاد ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر