1398/10/30
salamup.ir
nashrkhabar.ir

جوشقان روستای زیبای ساوه

24 شهریور 1392 کد خبر : 98861436

 

jpg,ایران,ساوه,خبر,جدید,اخبار,جالب,iran,جوشقان,نوبران,روستا,گردشگریjpg,ایران,ساوه,خبر,جدید,اخبار,جالب,iran,جوشقان,نوبران,روستا,گردشگری

به گزارشنارخبر  از جوشقان،برای آمدن به جوشقان، فقط با طی راهی ۱۷۸ کلیومتری از تهران به این روستای زیبا وارد می شوید .
مسیر آمدن به جوشقان بسیار ساده وراحت می باشد. راه از اتوبان تهران .ساوه آغاز ودرادامه به اتوبان ساوه – همدان وارد شده، درست در ۱۷۰کیلومتری تهران، در تقاطع بخش نوبران با دیدن تابلو راهنمای جوشقان خستگی وانتطار برای رسیدن به روستای تاریخی جوشقان  به سر می رسد. فقط باپیمودن ۸ کیلومتر از نوبران به روستای زیبای جوشقان می رسید.

با طی این مسیر۸ کیلومتری به روستای تاریخی و زیبای دارالشهدای جوشقان می رسید. با دیدن تابلوی بزرگ که در بالای آن نوشته شده ستارگان درخشان وتصاویر زیبا ونورانی ۴۲ شهید گرانقدر این روستا به شما خوش آمد می گویند.با ورود به روستا با دیدن مجموعه بزرگ آموزشی یک لحظه فراموش می کنیداینجا شهر است یا روستا .از برخورد بسیار خوب ومهربانانه اهالی لذت میبرید .
در ورودی به زیارت مزار شهداء مشرف شوید. با دیدن بنای بزرگ یادمان شهداءبه شما پیام می دهد که این روستا با دادن ۴۲ شهید مقام اول را در استان مرکزی کسب کرده است.
باورود به محل مزار بزرگ شهداء ومرحومین که مجهز به تمام امکانات جانبی می باشد انسان را لحظه ای به آرامش واحترام به شهدا ومرحومین فرامیخواند.
درمسیر بازدید از جوشقان شما امکانات رفاهی و اجتماعی فراوان مشاهدهخواهید کرد . فروشگاههای فراوان . نانوائی . آهنگری . املاک . قصابی ومغازه عرضه کننده وسایل ساختمانی و………….

حتما به زیارت  امامزاده سید هاشم (ع) روستای جوشقان  بروید .مکان بسیارمعنوی و روحانی که خاطره مراجعه به آن بارگاه همیشه در خاطرتان بیادخواهد ماند . حتما در سفر دفعه بعد  با مجموعه وبارگاه جدید روبرو خواهیدشد.
درگردش در روستا بناهای مهم وعظیم دیگری مشاهده خواهید کرد.

jpg,ایران,ساوه,خبر,جدید,اخبار,جالب,iran,جوشقان,نوبران,روستا,گردشگریjpg,ایران,ساوه,خبر,جدید,اخبار,جالب,iran,جوشقان,نوبران,روستا,گردشگری

 توضیح 1 -  تمام این امکانات باکمک وهمیاری و زحمات اهالی و به همت و پشتکار مرحوم حاج شیخ احمد ولدخانی وبخشی با کمک مسئولین شهرستان ساوه و قسمتی  توسط دهیاری وشورای اسلامیو هیئت امنای مسجد ایجاد گردیده است.  توضیح 2 -  تمام امکانات موجود درروستای جوشقان علاوه بر مردم این روستا به تمام روستاهای منطقه نوبران خدمات رسانی می نماید.
مجموعه های که در ادامه  گردش در روستا خواهید دید .

  ساختمان  درمانگاه بزرگ
جوشقان که با قدمت ۵۰ ساله مجهزترین درمانگاه روستایی می باشد  و باداشتن پزشک مقیم آرامش خاصی به اهالی داده است . و ادامه گردش در روستاساختمان  خانه بهداشت روستای جوشقان را می بینید . مرکز مخابرات و پستبانک جوشقان فعال در خدمت تمام ساکنان جوشقان و دیگر روستاهای همجواراست.

 مکانهای که در ادامه مشاهده می نمایید مجموعه ورزشی است که  زمینفوتبال و زمین والیبال دارد .

 

پارک شهدا بسیار زیبا مجهز به وسایل بازی کودکان و نورپردازی جالبی می باشد . جایگاه مخصوص برگزاری مراسم جشن.عزاداری و تعزیه وهمایش از دیگر امکانات پارک است .

jpg,ایران,ساوه,خبر,جدید,اخبار,جالب,iran,جوشقان,نوبران,روستا,گردشگریjpg,ایران,ساوه,خبر,جدید,اخبار,جالب,iran,جوشقان,نوبران,روستا,گردشگری

درادامه مسیرگردش در جوشقان  حمام بزرگ ومجهز را خواهید دید  که مانند دیگر امکانات در منطقه بی نظیر است . محل مخصوص وزیبای در ورودی چشمه قنات  چاقال درهبرای شستشوی فرش ولباس اهالی ساخته شده .  دفاتر شورای اسلامی ودهیاریروستا از امکانات خدمات رسانی روستا می باشد .

در ادامه سیر وسیاحت درروستای زیبای جوشقان  به مسجد بزرگ محمدرسول الله(ص) می رسید که در نوعخود در کل روستاهای شهرستان ساوه عظیم بی نظیر است و نشان از ارادتخالصانه اهالی خوب و متدین این روستا می دهد .و حقانیت لقب  دارالشهدایودارالمومنین جوشقان  که توسط مسئولین به این روستا داده شده اثبات مینماید . مسجدی که تمام  امکانات را در خود دارد.از شبستان بسیار عظیم دردو طبقه .محل اسکان  منزل امام جماعت  . وآشپزخانه مجهز وسالن غذا خوریمی توان نام برد.و با داشتن  کتابخانه وسالن برگزاری کلاسهای قرآن وجلساتکانون فرهنگی وبسیج ودیگر اجتماعات و دفتر بسیج  هیچ کمبودی احساس نمیشود . ضمنا مسجد کوچک وقدیمی دیگر در شرق روستا وجود دارد .ساختمانهای بسیار زیبای قدیمی وجدید مسکونی ترکیب  زیبای به این روستاداده  توجه شما را به خود جلب می نماید .
با تشکر از مطلب ارسالی آقای محمد شریعت بهادری
تگها: jpg, ایران, ساوه, خبر, جدید, جالب, جوشقان, نوبران, روستا, گردشگری

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر