1399/03/15
salamup.ir
nashrkhabar.ir

رهاسازی پرنده شکاری و مرغ ماهیخوار در ساوه

9 خرداد 1394 کد خبر : 988614402

به گزارش نارخبر، هادی رستم‌خانی مسئول اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ساوه گفت: یک بهله پرنده شکاری سارگپه و یک قطعه بوتیمار کوچک پس از تیمار در طبیعت رها شدند.

 

 وی اظهار کرد: یک بهله پرنده شکاری که از نوع سارگپه معمولی و از پرندگان حمایت شده است و یک قطعه بوتیمار کوچک، پس از تیمار چند روزه و فراهم شدن شرایط جهت بازگشت به طبیعت در کوه‌های اطراف و دریاچه شهر صنعتی رها‌سازی شدند.

 

وی افزودزیستگاه پرنده شکاری سارگپه، نواحی جنگلی با درختان پراکنده و کشتزارها است و آشیانه خود را روی صخره‌های ساحلی، درختان و اراضی ناهموار می‌سازد.

رستم‌خانی بیان کرد:  زیستگاه بوتیمار کوچک با 35 سانتیمتر طول و جثه کوچکتر از حواصیل‌ در مناطق با پوشش‌های گیاهی و نیزاری و فشرده است و در باتلاق‌ های نزدیک به آب با نی آشیانه می‌سازد.

وی ادامه داد: بوتیمار کوچک از ماهیها، حشرات و دوزیستان تغذیه کرده و در نیزارها به زاد و ولد می‌پردازد، این پرنده بین ۴ تا ۸ تخم می گذارد و پس از ۲۰ روز جوجه‌ها از تخم بیرون می‌آیند.

رهاسازی پرنده شکاری و مرغ ماهیخوار ساوه

انتهای پیام/
تگها: پرنده بوتیمار ساوه, رهاسازی پرنده شکاری و مرغ ماهیخوار در ساوه, هادی رستم خانی, ساوه, اخبار ساوه, حفاظت محیط زیست ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر