1397/03/02
salamup.ir
nashrkhabar.ir

احداث تقاطع غیر همسطح ساوه و 19 زمین و سالن ورزشی توسط شهرداری در سال 94

24 مرداد 1394 کد خبر : 988614925

به گزارش نارخبر، کامران جوادی شهردار ساوه در مراسم جشن بزرگ میلاد حضرت معصومه(س) با اشاره به وظایف گسترده شهرداری ها، گفت: مجموعه مدیریت شهری و سازمان های تابعه دارای وظایف متعددی در امر خدمت رسانی به شما شهروندان هستند که باشگاه فرهنگی و ورزشی یکی از سازمان های زیر مجموعه شهرداری می باشد.

 

وی در دریاچه تفریحی محل برگزاری این جشن اظهار کرد: در زمینه ارتقای سطح خدمات فرهنگی و ورزشی هم اینک ساخت همزمان چهار سالن ورزشی در نقاط مختلف شهر در حال انجام است که تا پایان سال مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت و همچنین محل احداث 15 زمین ورزشی محله ای برای راه اندازی زمین چمن مصنوعی و والیبال شناسایی شده است.

 

جوادی با بیان این که امسال 400 میلیون تومان نیز برای غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در مساجد اعتبار پیش بینی شده است، افزود: کارهای روزمره شهرداری به دلیل دامنه گسترده  دارای تنوع بالایی است بطوری که اگر بخواهیم تحول در شهر ایجاد کنیم باید وقت و انرژی مضاعفی صرف کنیم.   

 

وی با اشاره به بهره برداری از نخستن تقاطع غیر همسطح در اردیبهشت ماه سال 95 گفت: ساخت چهار سالن ورزشی، احداث ساختمان ندامتگاه، احداث پیاده راه، ساختمان آتش نشانی، ساختمان شهرداری های مناطق یک و دو بخشی از این کارهای بزرگ است که تمامی بودجه از محل شهرداری تامین می شود.

 

شهردار ساوه با اشاره به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری با نام دولت و ملت همدلی و همزمانی بیان کرد: برگزاری این چنین اجتماعات و مناسبت های مذهبی موجب تعلق خاطر، انسجام و همدلی و همزبانی خواهد شد و با احداث پیاده راه در مرکز شهر فضایی فراهم خواهد شد تا این چنین اجتماعات در هسته مرکزی شهر برگزار شود.

 

وی یادآوری کرد: هسته مرکزی شهر سالها بود که بصورت سنتی اداره می شد و با مشکلاتی مانند بافت فرسوده، ترافیک شوارع و کمبود فضاهای خدماتی لازم همراه بود و با توجه به اینکه سالانه 15 هزار پلاک جدید خودرو به ساوه افزوده می شود و این شهرستان به عنون دومین شهر استان مرکزی همچنان با رشد جمعیت همراه است حدود 12 سال گذشته لزوم اجرای طرح پیاده راه با هدف کنترل ترافیک خیابان حضرت امام (ره) احساس شد.

 

جوادی افزود: سال گذشته پلیس راهور نسبت به روند افزایش مشکل ترافیک در هسته مرکزی شهر هشدار داد و طرح مطالعات و امکان سنجی این محور با اهداف بهبود مدیریت ترافیکی، بهبود سیمای کالبدی شهر و حفظ هویت تاریخی بازار، بهبود و تقویت وضعیت فرهنگی و زندگی اجتماعی، بهسازی محیط زیست شهری و بهبود وضعیت اقتصادی و خدمات در مسیر اصلی شهر آغاز شد.

 

وی گفت: در مرحله نخست اقداماتی مانند مطالعات شناخت وضعیت موجود و ترافیک با هفت گزینه و پیش بینی لاین اضطراری،  طرح های فرادستی شهرسازی، مطالعات اجتماعی فرهنگی و زیست محیطی مورد توجه قرار گرفت که پس از بازدید از نمونه طرح های اجرا شده پیاده راه های کشور، مطالعات اولیه آن توسط یک مشاور قوی در کشور بصورت کارشناسی و تخصصی آغاز شد.

 

وی بیان کرد: کار این مشاور با نظر سنجی و مصاحبه با مردم آغاز و پس از طی مراحل تکمیلی در نهایت در شورای ترافیک شهرستان با رای همه اعضا مورد تصویب و مقرر به اجرا شد که قبل از اجرای طرح نیز در مراحل مختلف اطلاع رسانی در خصوص اجرای آن صورت گرفت.

 

شهردار ساوه افزود: تیم مدیریت شهری ساوه نیز از زمان اجرای این طرح با حضور در محل اجرا بصورت چهره به چهره نظرات و پیشنهادات شهروندان فهیم ساوجی را استماع نموده و با احترام به نظر آنان هر گونه انتقاد سازنده و غیر مغرضانه را پذیرفته و با همکاری شورای ترافیک برای رفع برخی نواقص احتمالی این طرح تلاش می کند. 

 

وی بر لزوم مشارکت و همکاری شهروندان در انجام کارهای بزرگ تاکیدکرد و گفت: اگر شما در کنار مدیریت شهری حضور نداشته باشید ممکن است برخی افراد در انجام کارهای بزرگ خلل ایجاد کنند لذا طرح پیاده راه به دلیل وجود مسجد صاحب الزمان(عج) در این محل، مکانی مناسب برای انجام کارکردهای فرهنگی، اجتماعی و مذهبی را فراهم خواهد کرد تا جوانان ما در محیطی امن رشد پیدا کنند.

 

در ادامه این مراسم که با حضور جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر و مسئولان برگزار شد، حجت الاسلام مومنی از اساتید حوزه به تشریح  فضایل حضرت معصومه(س) و برخی آسیب های اجتماعی پرداخت.

 

این جشن بزرگ که با همکاری باشگاه فرهنگی و ورزشی شهرداری و سپاه ناحیه ساوه  برپا شد با استقبال عموم شهروندان همراه بود.

 
تگها: شهرداری ساوه, تقاطع غیر همسطح ساوه, عملکرد شهردار ساوه جوادی, ساوه, اخبار ساوه, جشن بزرگ میلاد حضرت معصومه(س) ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر