1397/03/28
salamup.ir
nashrkhabar.ir

نمایشگاه پوستر عفاف و حجاب در ساوه گشایش یافت

4 آبان 1394 کد خبر : 988615354

دانا، نمایشگاه پوستر عفاف و حجاب طی مراسمی با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه و جمعی از مسئولان محلی با هدف ترویج فرهنگ اسلامی و معرفی پوشش‌های اسلامی در این شهرستان گشایش یافت.

 حسین محمودی‌فر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه ظهر امروز در آیین افتتاح این نمایشگاه گفت: بدون شک یکی از ضروریات دین اسلام، لزوم پوشش زن در برابر مردان بیگانه است و با توجه به دلایل محکمی که وجود دارد جای تردیدی باقی نمی‌ماند که حجاب اسلامی هدیه الهی در پاسخ به ندای درونی و فطری زنان است.

 

وی افزود: حجاب و عفاف یک نعمت الهی است که نه تنها باعث محدودیت و دور شدن زن از جامعه نمی‌شود، بلکه شرطی برای حضور و مصونیت زن در اجتماع است.

 

محمودی‌فر تصریح کرد: دختران و زنان شایسته با آراستن خویش به پوشش اسلامی بزرگ‌ترین معلمان اخلاق و پاکی و فضیلت به شمار می‌روند.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه تصریح کرد: اگر زنان جامعه باحجاب باشند، هم مردان از نظر طهارت روح و جسم سالم می‌مانند و هم در جامعه سلامت خانوادگی حفظ خواهد شد؛ همچنین محیط خانواده تحت تأثیر خودنمایی‌های عده‌ای از زنان بدحجاب قرار نمی‌گیرد و هم مراکز اجتماعی مثل اداره‌ها، بیمارستان‌ها و ... در کمال سلامت رفتاری خواهند بود و بزهکاری‌های اجتماعی به حداقل خواهد رسید.

 

وی با اشاره به برپایی نمایشگاه عفاف و حجاب خاطر نشان کرد: این نمایشگاه با هدف ترویج فرهنگ اسلامی و معرفی پوشش‌های اسلامی، توسعه و تعمیق فرهنگ حجاب و عفاف و ارتقای سطح آگاهی افراد در خصوص حجاب برپا شده است.

 

محمودی‌فر گفت: این نمایشگاه از امروز تا 14 آبان‌ماه برای بازدید علاقمندان دایر است.

 

به گفته وی، در این نمایشگاه 90 پوستر در زمینه‌های حجاب در ادیان به معرض نمایش درآمده است.
تگها: نمایشگاه پوستر عفاف و حجاب در ساوه, اداره فرهنگ و ارشاد ساوه, ساوه, اخبار ساوه, نارخبر ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر