1399/03/15
salamup.ir
nashrkhabar.ir

رهاسازی یک قطعه چنگر در دریاچه ساوه

11 آذر 1394 کد خبر : 988615603

آزاد سازی پرنده چنگر ساوه

 

به گزارش نارخبر، هادی رستم‌خانی مسئول اداره حفاظت از محیط زیست ساوه گفت: یک قطعه چنگر پس از درمان مصدومیت ناشی از سقوط آزاد در دریاچه تفریحی ساوه رهاسازی شد.

وی با اشاره به دلیل مصدومیت این پرنده اظهار کرد: چنگر عادت دارد برای اینکه در عمق بیشتری از آب برای بدست آوردن غذا نفوذ کند از آسمان به داخل آب شیرجه می‌زند.

رستم‌خانی افزود: به خاطر همین شیوه زندگی  به تصور اینکه شیروانی موجود در یکی از دانشگاه‌های ساوه، سطح آب است با سرعت زیاد به سمت این شیروانی‌ شیرجه می‌زند که پس از برخورد  مصدوم می‌شود.

 

وی بیان کرد: کارکنان این دانشگاه پس از رویت پرنده مصدوم آن را به محیط زیست ساوه تحویل دادند که پس از درمان در دریاچه تفریحی ساوه رهاسازی شد.

رستم‌خانی ادامه داد: دریاچه سد ساوه و دریاچه تفریحی ساوه یکی از استراحتگاه های پرندگان مهاجر در طول سفر است.

 

مسئول اداره حفاظت از محیط زیست ساوه با اشاره به زیستگاه های این پرنده گفت: چنگر در مناطق نیزاری با آب باز، باتلاق ها، دریاچه ها و گاهی حاشیه ی رودخانه های وسیع به سر برده و درون نیزارهای انبوه آشیانه می سازد در ایران بومی و فراوان است و زمستان ها، به تعداد فراوان، در تالاب های شمال و جنوب دیده می شود.

وی افزود: این پرنده 37 سانتیمتر طول دارد و به واسطه رنگ سیاه دودی و منقار و سپر سفیدش به سهولت از سایر پرندگان تشخیص داده می‌شود.

انتهای پیام/

 

 
تگها: رهاسازی یک پرنده چنگر در دریاچه ساوه, سبک شکار چنگر, اخبار ساوه, ساوه, نارخبر ساوه, دریاچه ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر