1398/08/26
salamup.ir
nashrkhabar.ir

شهدا پرورش یافته مکتب عاشورا هستند

12 آذر 1394 کد خبر : 988615613

به گزارش نارخبر، حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی امام جمعه ساوه گفت: شهدا و ایثارگران انقلاب اسلامی پرورش یافته مکتب عاشورا و نهضت امام حسین (ع) هستند.

وی در یادواره 48 شهید منطقه آسیابک افزود: جانفشانی و فداکاری در راه اسلام و انقلاب و حرکت در مسیر آرمان های نظام ویژگی اصلی شهدا و ایثارگران است.

وی ادامه داد: حضرت زینب (س) نخستین کسی است که برای شهدای کربلا یادواره گرفت و مردم با درس گرفتن از رفتار و کردار آن بانوی فداکار، امروز برای حراست و پاسداری از آرمان های نظام یادواره می گیرند.

 

حجت الاسلام حسینی اظهارکرد: این انقلاب مرهون جانفشانی و فداکاری شهداست و وظیفه همه آحاد ملت، پاسداری از انقلاب و ارزش های امام وشهدا است.

امام جمعه ساوه بر استمرار فرهنگ شهادت در جامعه را تاکید بیان کرد: باید بردستان مادران وپدران شهدابوسه زد که چنین فرزندانی تربیت کردند که قبل ازوارد شدن به میدان جنگ ازمال وهستی خود دل کنده وبانثار خون خود درخت انقلاب راسیراب کردند.

وی اضافه کرد: شهیدان، عزت، استقلال و شکوه این ملت را در مقابل دنیا تضمین کرده و آنچه که امروز هیبت غرب رادرهم شکسته، همین فرهنگ شهادت است.

وی اظهار کرد: بازخوانی وظایف و پاسداری از آزمان های شهدا با تروبج فرهنگ شهادت میسر است و برگزاری یادواره ها در استمرار این فرهنگ غنی تاثیر گذاراست.

حجت الاسلام حسینی با یادآوری دیدار رئیس جمهور روسیه با مقام معظم رهبری گفت: حضور رئیس جمهور یک کشور قدرتمند، مانند روسیه درایران و دیدارایشان با مقام رهبری، عزتمندی و درایت معظم له نشان داد و امروز دشمنان قسم خورده ایران یقیین پیدا کردند که در مقابل ملت ایران ذره ای بیش نیستند.

مداحی، خاطره گویی، پخش کلیپ و گلباران گلزار شهدا از دیگر برنامه های اجراشده در این مراسم بود.

شهرستان زرندیه باجمیعت 57 هزار و153 نفر به مرکزیت شهرمامونیه 436 شهید تقدیم این انقلاب کرده است.
تگها: شهدا پرورش مکتب عاشورا, یادواره شهدا, فرهنگ ایثارگران, حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی, امام جمعه ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر