1398/03/01
salamup.ir
nashrkhabar.ir

توزیع میوه نوروزی با نظارت بازرسان در ساوه آغاز شد/ توزیع 210 تن میوه در ساوه

25 اسفند 1394 کد خبر : 988616359

عکس آغاز توزیع میوه نوروزی ساوه

به نقل از نارخبر، یکی از جاذبه های روزهای آخر سال، رونق بازار و شور و شوق خرید در میان مردم است اما چیزی که می تواند این شادی را به نارحتی تبدیل کند گران فروشی و سوءاستفاده بعضی فروشندگان است با توجه به اغاز عرضه میوه دولتی در شهرستان ساوه سراغ دو نفر از مسئولین مربوطه رفتیم تا گزارشی از بازار میوه و عید تهیه کنیم.

عباس خلیلی رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ساوه در گفتگو با خبرنگار نارخبر گفت: 7 اکیپ از بازرسان اصناف تا پایان تعطیلات عید در قالب شیفت های بازرسی بر روند توزیع و قیمت عرضه شده میوه نوروزی و سایر اقلام مصرفی نظارت دارند.
 
وی با بیان اینکه با متخلفین برخورد قانونی می شود، افزود: شهروندان می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را به واحد بازرسی این شهرستان اطلاع دهند تا با تشکیل پرونده و تحقیقات تکمیلی با این تخلفات برخورد شود.
 
خلیلی اظهار کرد: طرح نظارت بر قیمت ها در طول سال توسط بازرسان انجام می شود ولی در ایام نوروز بیشتر بر روی مایحتاج نوروزی همشهریان نظارت می شود.
 
وی افزود: امسال برای سهولت خرید و پرداخت مبلغ خرید، این مراکز از  دستگاه پز کارت خوان بانکی نیز استفاده می کنند.
 
 
حسن شریفی رییس جهاد كشاورزی شهرستان ساوه گفت: با توجه به سهمیه میوه نوروزی سال گذشته سعی شد امسال این سهمیه دو برابر سال گذشته شود که  150 تن پرتغال و 60 تن سیب مصوب شد.
 
وی با اشاره به گستردگی مراکز فروش افزود: برای دسترسی آسان همشهریان  12 مرکز در نقاط مختلف این شهرستان از ساعت 9 صبح تا 21 شب میوه توزیع می کنند.
 
شریفی با بیان اینکه توزیع میوه تا ده فروردین ادامه دارد عنوان کرد: با توجه به استانی بودن قیمت گذاری، شورای تنظیم بازار استان قیمت هركیو پرتغال را 2100 تومان و  قیمت هركیلو سیب را  1900 تومان تعیین کرد.
 
وی با اشاره به انتقال میوه های توزیعی به سردخانه های بزرگ ساوه بیان کرد: در صورت افزایش تقاضا، آمادگی تامین میوه بیشتر را داریم.
 
رییس جهاد كشاورزی شهرستان ساوه افزود: به دلیل وجود سردخانه های بزرگ در ساوه، میوه های نوروزی دیگر شهرهای استان نیز در ساوه انبار شذه است تا به مرور وترد بازار شود.
 
گفتنی است در سال92 میزان میوه توزیع شده 400 تن بود.
 
انتهای پیام/
تگها: عباس خلیلی توزیع, میوه نوروزی ساوه, رییس اداره صنعت، معدن و تجارت ساوه, بازرسی قیمت ها, حسن شریفی, بازار میوه عید, رییس جهاد كشاورزی ساوه, نارخبر ساوه, اخبار ساوه, ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر