1397/03/02
salamup.ir
nashrkhabar.ir

زنان در تحقق سبک زندگی اسلامی نقش مهمی دارند

12 فروردین 1395 کد خبر : 988616445

امام جمعه ساوه بابیان اینکه حضرت زهرا(س) الگوی کامل تعهد و دینداری در جهان اسلام است گفت: حضرت زهرا (س) اسوه تمام عیار مکارم اخلاقی و گذشت بودند.

 

 حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی ظهرامروز در دیدار با بانوان ادارات شهرستان با تبریک ولادت حضرت زهرا(س) و تبریک روز زن وبااشاره به جایگاه زنان در جامعه اظهار کرد: زن، مظهرجمال، ظرافت و مایه آرامش است و از دیدگاه قرآن، راز آفرینش زن و تاسیس نهاد خانواده وپیوند زناشویی چیزی فراتر از گرایش‌های غریزی و کارهای موقت است.

 

وی افزود: زنان به‌عنوان نیمی از جمعیت دنیا سهم عمده‌ای در توسعه دارند و حضور فعال و پویای زنان در عرصه توسعه اقتصادی همواره قابل توجه بوده است، چراکه آنان با مشارکت گسترده خود در بخش‌های مختلف اقتصادی چرخه‌های اقتصادی کشور را به حرکت در می‌آورند.

 

امام جمعه ساوه تصریح کرد: برای استفاده از مشارکت اجتماعی زنان و بهره‌گیری از حضور فعال آنان در عرصه‌های مختلف باید خانواده را از مناسبات بین زن ومرد مملو از محبت و خانواده‌دوستی کرد تا زنان بتوانند علاوه بر پاسخگویی به انتظارات اجتماعی به نیازها و خواسته‌های خویش در فضای صمیمی خانواده نیز بپردازند و بدان پاسخ بدهند.

 

وی افزود: زنان در تحقق سبک زندگی اسلامی نقش مهمی دارند که در این راستا با توجه به شعار سال باید کار اساسی کرده و از سطحی‌نگری پرهیز شود و باید آسیب‌شناسی کنیم تا با یک کار صحیح و دقیق٬ مشکلات حوزه بانوان و تحکیم خانواده را شناخته و برای آن اقدام وعمل صورت داده شود.

 

امام جمعه ساوه تصریح کرد: شهرستان ساوه با توجه به بافت صنعتی،کشاورزی و دامداری و دیگر ظرفیت‌ها متاسفانه دارای آمار طلاقی بالاتر از آمار استانی و آماری پایین‌تر از آمار استانی در حوزه باروری است که این نشان می‌دهد به رغم وجود ظرفیت‌های مطلوب بسیار شاهد معضلات و آسیب‌های اجتماعی بسیاری در این شهرستان هستیم.

 

وی اضافه کرد: براساس تحقیقات انجام شده 70درصد آسیب‌های خانواده بخاطر شبکه های مجازی و ماهواره‌ای است که نیازمندیم در این راستا و برای رفع این معضل مسئولان اقدام اساسی لازم را به مرحله اجرا درآورند.

 

حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به مشکلات نسل امروز گفت: ما امروز با نسلی روبه رو هستیم که بخاطر درگیرشدن در فضای مجازی٬ درک روایات و سبک زندگی اسلامی برایش مشکل بوده و این مسائل نیز برای آنها قابل فهم و درک نیست چراکه برخی از جوان امروز ما بخاطر آموزش‌های ضداسلامی از طریق فضاهای مجازی دچار بحران هویت و خودباختگی شخصیت شده است.

 

امام جمعه ساوه افزود: بابرگزاری همایش‌ها و تکیه بر بخشنامه‌ها نمی‌توان معضلات و آسیب‌های جامعه را حل کرد بلکه ما باید به وسیله اعتقادات وباورهایمان که بهره‌گرفته از اسلام وقرآن است برای حل معضلات جامعه تلاش کنیم چراکه ما در جامعه اسلامی نباید شاهد بی حجابی، بالا رفتن سن ازدواج و آسیب‌های اجتماعی از این دست باشیم.

 

وی باتبیین مقام و منزلت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: زنان ما با تاسی از حضرت فاطمه زهرا (س) در طول تاریخ نقش آفرین بودند و حضرت فاطمه زهرا(س) دارای یک شخصیت ارزنده معنوی بود، بنابراین از آنجا که سراسر زندگی آن بانو، پاکی، تقوا، عفاف، قناعت و زهد بوده است، همه زنان عالم باید سیره و روش ایشان را در عمل به خوبی اجرا کنند و ثمره آن نیز لذت بخشی سبک زندگی دینی و اسلامی است.

 

حجت الاسلام حسینی خاطرنشان کرد: کانون خانواده به دست مادران مدیریت می شود، بنابراین زنان ما نیز با بهره گیری از سیره و سبک زندگی حضرت زهرا (س) در این راه گام می نهند.

 

انتهای پیام/
تگها: نقش زن در خانواده اسلامی, امام جمعه ساوه, نارخبر ساوه, اخبار ساوه, ساوه, حجت الاسلام حسینی, زنان کارمند ساوه, دختران ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر