1398/05/28
salamup.ir
nashrkhabar.ir

نرم افزار موقعیت یاب اتوبوس درون شهری ساوه طراحی شد / صرفه جویی در زمان مسافرت شهری ساوه

19 فروردین 1395 کد خبر : 988616492

اتوبوس رانی شهرداری ساوه

به گزارش نارخبر، با گسترش نرم افزارهای رایانه ای دیگر کمتر خدماتی وجود دارد که از این فناوری برای بهبود خدمات خود استفاده نکرده باشد.

 

یکی از دستگاه های خدمات رسان شهر، سازمان اتوبوس رانی عمومی درون شهری است که با همت سازمان اتوبوسرانی شهرداری ساوه نرم افزار اندروید اعلام موقعیت اتوبوس های این سازمان طراحی شده است.

 

رضا یزدی مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری ساوه در گفتگو با خبرنگار نارخبر گفت: این نرم افزار اندروید با نام "رهیاب" با همکاری سامانه الکترونیکی انصار جهت برنامه ریزی و زمان بندی بهتر شهروندان طراحی شده است تا شهروندان ساوه ای مدیر زمان خود در سفرهای درون شهری شوند و وقت کمتری را در انتظار اتوبوس صرف کنند.

 

وی با بیان اینکه زمان طلای نایاب هر فردی است افزود: همشهریان با نصب این نرم افزار می توانند از موقعیت اتوبوس ها و زمان حرکت از هر ایستگاه را بدانند و با زمان بندی خود در سر وقت به محل ایستگاه بیایند.

 

یزدی با اشاره به مراحل عیب یابی این نرم افزار و ارتقا آن به نسخه نهایی در طی یک ماه اظهار کرد: نقشه اکثر خطوط اتوبوس رانی این سازمان به جز 4 خط در نسخه اولیه قابل رویت برای کاربران است و تقاضا داریم تا شهروندان با نصب آن و عیب یابی برای تکمیل هر چه بهتر ما را یاری کنند.

 

وی افزود: استفاده از این سامانه موجب خواهد شد تا مسافران وقت ارزشمند خود را در ایستگاه اتوبوس اتلاف نکرده و در زمان مقرر از خانه یا محل کار خود را به ایستگاه اتوبوس مربوطه مراجعه کنند که همشهریان برای نصب و بیان انتقاد و پیشنهادات خود می توانند با شماره تلفن 42427351 آقای ذوالفقاری تماس بگیرند.

 

به گفته یزدی مسافران با نصب این فایل بر روی تلفن همراه خود می توانند از نزدیک ترین ایستگاه اتوبوس و نزدیک ترین اتوبوس در حال تردد مطلع شوند که  به دلیل راه اندازی جدید و نوپا بودن این پروژه احتمالا با نواقص و کاستی هایی مواجه است که در نسخه های بعدی این نرم افزار بهینه سازی می شود.

 

انتهای پیام/

 
تگها: زمان طلای نایاب, زمان مسافرت با اتوبوس در ساوه, رضا یزدی, سازمان اتوبوسرانی شهرداری ساوه, نرم افزار اندروید رهیاب ساوه, نارخبر ساوه, اخبار ساوه, ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر