1399/04/23
salamup.ir
nashrkhabar.ir

تاریخ جوشقان ساوه+ تصاویر بهاری

23 فروردین 1395 کد خبر : 988616537

به گزارش نارخبر، شهرستان ساوه علاوه بر اینکه یکی از مهمترین قطب های صنعتی استان مرکزی و کشور است در زمینه کشاورزی نیز در تولید محصولات مختلفی مانند انار، طالبی، بادام، انگور، انجیر و ... پیشرو است.

در تولید محصولات کشاورزی قطعا روستاها نقش اساسی دارند و با فرا رسیدن بهار این روزها تصاویر زیبایی می توان از این مناطق کوهستانی ساوه ضبط کرد.

یکی از این روستاها که با تقدیم 42 شهید به دارالشهدای ساوه و حتی استان مرکزی معروف شده است روستای جوشقان است.

محمد شریعت بهادری از اهالی روستای جوشقان در شرح مختصری از روستا به خبرنگار نارخبر، ​ گفت: روستای جووشقان با مناظر زیبا از رویش مجدد گیااهان بویژه شکوفه بهاری درختان در 75 کیلومتری ساوه و 178 کیلومتری تهران قرار دارد.

وی افزود: جوشقان تاریخ کهن ودیرینه در  سه دوره دارد:

دوره اول: جوشقان علیا وسفلی که تاریخ چند هزار ساله دارد .

دوره دوم: این دوره جوشقان در ماه جمادی الاول سال ۱۱۶۲ هجری قمری آغاز می شود و درآن تاریخ فردی به نام قلیچ خان روستای جوشقان علیا وسفلی را با تمام مزارع و باغات وچشمه سارها و جبال و دامنه و قنوات و رودخانه و جنگل و مشاعات وغیره را به مبلغ شصت وهشت تومان تبریزی ازمحمدشریف بک فرزند رضا قلی بک اسلاکی شاملو شاهسون خریداری می کند.

دوره سوم جوشقان با ستارگان درخشان شهدای گرانقدرش که در کنار یکدیگر از میهن اسلامی دفاع و زندگی عزت بخش برای ما به هدیه آوردند آغاز شد.

شریعت بهادری درباره امکانات روستا بیان کرد: این روستا دارای تمامی امکانات مورد نیاز در حد یک شهر است و در میان روستاهای اطراف مرکزیت دارد و بسیاری از خدمات مورد نیاز دیگر روستاها را نیز فراهم می کند.

وی با اشاره به وجود امامزاده هاشم (ع) در این روستای مذهبی افزود: این روستای دارای درمانگاه روستایی با قدمت 50 ساله  با حضور پزشک ، حمام بزرگ و مجهز، مجموعه بزرگ آموزشی، مسجد و حسینیه مجهز است.

در ادامه تصاویر این روستا در فصل بهار آمده است.

عکس جوشقان ساوه

عکس مناظر بهاری جوشقان ساوه

عکس مناظر بهاری جوشقان ساوه

عکس مناظر بهاری جوشقان ساوه

عکس مناظر بهاری جوشقان ساوه

عکس مناظر بهاری جوشقان ساوه

عکس مناظر بهاری جوشقان ساوه

عکس مناظر بهاری جوشقان ساوه

عکس مناظر بهاری جوشقان ساوه

عکس مناظر بهاری جوشقان ساوه

انتهای پیام/
تگها: تصاویر مناظر بهاری جوشقان ساوه, روستای جوشقان, نارخبر ساوه, اخبار ساوه, ساوه, محمد شریعت بهادری, تاریخ جوشقان ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر