1398/04/31
salamup.ir
nashrkhabar.ir

صیاد کبک در ساوه دستگیر شد/ آبشخورهای حیات وحش ضدعفونی می شوند

6 خرداد 1395 کد خبر : 988616861

به نقل از نارخبر،حفاظت از محیط زیست به خصوص حفاظت از حیات وحش که با توسعه زندگی انسان و دست اندازی های بشر به خطر افتاده است یکی از وظایف تعریف شده برای سازمان حفاظت محیط زیست است .

شهرستان ساوه نیز به خاطر گستردگی و تنوع جغرافیایی محل زندگی انواع پرندگان است که به دلیل شکار بی رویه در سالیان گذشته شاهد کاهش جمعیت بعضی گونه ها هستیم که برخورد با شکارچیان متخلف در دستور کار اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان قرار گرفته است.

 هادی رستم خانی مسوول اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ساوه گفت: صیاد متخلف کبک در کوه های اطراف روستای سیلجرد از بخش مرکزی ساوه دستگیر شد.
 
وی افزود: مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان ساوه در هنگام گشت و کنترل منطقه سیلجرد ساوه متوجه یک صیاد شدند که با پهن کردن دام اقدام به صید کبک می کرد.
 
رستم خانی بیان کرد: در دستگیری این صیاد متخلف، تعداد یک قطعه کبک و دو رشته تور دام صید پرنده در بازرسی از خودرو کشف شد که پرونده تشکیل و جهت سیر مراحل قانونی، تحویل مقام قضایی شد.
 
وی با اشاره به جریمه دو میلیون ریالی بابت ضرر و زیان شکار هر قطعه کبک افزود: جریمه های مالی برای پیشگیری از وقوع جرم تعیین شده است وگرنه ضرر وارده به محیط زیست و جمعیت پرندگان تحت حفاظت، سخت جبران می شود.
 
مسوول اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ساوه اظهار کرد: به خصوص در فصل بهار که فصل جوجه آوری پرندگان است شکار پرندگان باعث خسارات جبران ناپذیری به حیات وحش می شود.
 
وی با اشاره به وسعت شهرستان ساوه گفت: قطعا پوشش حفاظتی کل منطقه امری ضروری ولی دشوار است به همین خاطر از مردم و دوستداران محیط زیست می خواهم در صورت مشاهده هرگونه تخلف زیست محیطی مانند شکار، صید، ایجاد آلایندگی و تخریب محیط  زیست  به اداره حفاظت محیط زیست اطلاع دهند. 

رستم خانی با اشاره به شروع فصل گرما گفت: با شروع گرما، احتمال بروز و شیوع بعضی بیماری ها افزایش می یابد که ضدعفونی کردن آبشخورها در دستور کار قرار گرفته است و طی روزهای آینده گزارش اقدامات صورت گرفته در بخش مرکزی و نوبران داده می شود.
انتهای پیام/
تگها: صیاد کبک در ساوه دستگیر, آبشخورهای حیات وحش ضدعفونی, جریمه شکار کبک و پرندگان, هادی رستم خانی, اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ساوه, نارخبر ساوه, اخبار ساوه, ساوه, سلیجرد, نوبران ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر