1398/09/15
salamup.ir
nashrkhabar.ir

نبود کارگروه های تخصصی یک خلا مهم در بخش صنعت است

18 خرداد 1395 کد خبر : 988616945

جشن نظام مهندسی ساختمان ساوه

به گزارش نارخبر، محمدرضا منصوری نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس در گردهمایی اعضای نظام مهندسی ساختمان شهرستان ویژه ساوه گفت: نبود کارگروه های تخصصی در بخش های مختلف مانند صنعت یک خلاء است و نظام مهندسی ساختمان در بخش ساختمان نمونه این کارگروه تخصصی است.

 

وی افزود: در جهان امروز پیشرفت و توسعه كشورها بر مبنای علم و دانش استوار است و پژوهش و تولید علم و فناوری از مهمترین عناصر رشد و توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، صنعتی و سیاسی كشور محسوب می شود.

 

منصوری بیان کرد: تاكنون كشوری در جهان دیده نشده است كه بدون توسعه همه جانبه علمی به توسعه اقتصادی و صنعتی برسد لذا  لازم است پژوهش و فناوری به عنوان یك مسأله حیاتی و نیروی محركه پیشرفت و توسعه پایدار و رسیدن به رفاه و استقلال واقعی جامعه در اولویت قرار گیرد.

 

وی افزود: موفقیت‌های چشمگیر کشور در زمینه علمی و  پژوهش‌های هسته‌ای، سلول‌های بنیادی و ترمیم سیستم‌های عصبی و طراحی و ساخت موشك‌ها و  ...، نتیجه تحقیقات نیروهای متخصص و توانمند كشورمان بوده و ارزشمند است چرا که رشد علم و تکنولوژی، استقلال، خودکفایی و بی نیازی از وابستگی به خارج را به دنبال دارد.

 

وی جامعه سازمان نظام مهندسی ساختمان را چکیده مهندسان نخبه دانست و افزود: ما امروز در تمامی بخش ها نیازمند صاحبان اندیشه، فکر و کارگروهای تخصصی هستیم و نبود سازمان نظام مهندسی در دیگر بخش ها یک خلاء است.

 

محمدرضا رستمی معاون امور ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان نیز در این مراسم گفت: ساوه دارای استعدادهای ورزشی خوبی است و طرح های ورزشی ساوه مورد حمایت ویژه قرار می گیرند.

 

وی افزود: به دلیل فعالیت های انجام شده شورای اسلامی شهر و شهرداری ساوه در امور ورزشی به ویژه ساخت اماکن مورد نیاز طرح های ورزشی این شهر مورد حمایت ویژه قرار می گیرند.

 

رستمی با بیان اینکه یکی از شاخص‌های توسعه‌یافتگی هر کشور میزان ورزشی است که مردم آن کشور انجام می‌دهند، افزود: جذب منابع بخش خصوصی و سرمایه گذاری در این بخش نقش موثری در توسعه ورزش دارد که این امر توجه ویژه مسئولان را می طلبد.

 

دکتر رستمی با تبریک به مهندس سقایی قهرمان  پرس سینه  رقابت های آفریقای جنوبی در سال 2016 و مسئول نظام مهندسی ساوه افزود: با وجود قهرمانان بزرگی مانند سقایی امکان برند کردن این شهرستان در بحث ورزش وجود دارد.

 

 

 

کامران جوادی شهردار ساوه نیز در این مراسم گفت: فرصت ها و پتانسیل های فراوانی برای همکاری شهرداری و سازمان نظام مهندسی ساختمان وجود دارد که تحقق افزایش کیفیت ساخت و ساز در شهر در گرو تعامل شهرداری و نظام مهندسی است

 

وی افزود: تعامل نظام مهندسی و شهرداری موجب و منشا برکات فراوانی برای شهر می شود که کمترین آن  توجه به دانش شهرسازی در انجام امور مربوط به صدور مجوزهای ساختمانی  و در نهایت داشتن شهری مستحکم تر، زیباتر و ساخته شده بر اساس اصول و مقررات موجود است.

 

جوادی بیان کرد: رسیدن به کیفیت مطلوب ساختمان و جلوگیری از سرمایه‌های عظیم ملی که سالانه در این عرصه هزینه می‌شود به تعامل شهرداری و سازمان نظام مهندسی ساختمان بستگی دارد و توجه به اصول شهرسازی و بافت شهر بسیار حائز اهمیت است و حفظ سیما و ظاهر شهر به شکل مطلوب امری ضروری است.

 

وی افزود: امروز بایستی، به خلق مکان های ظریف و جذابی بیندیشیم که مقیاس آن ها با فرد پیاده، نه فرد سواره ارتباط می یابد و باید بکوشیم هویت، یگانگی و تباین و تفاوت مکان ها را در اصول طراحی هایمان به کار گیریم چون گسترش عرصه های عمومی جذاب در تامین آسایش و سلامتی شهروندان بسیار مهم است.

 

شهردار ساوه با اشاره به پتانسیل توانمند سازمان نظام مهندسی ساختمان ساوه اظهار کرد: مدیریت شهری این سازمان را مجموعه ای توانمند با پتانسل های والا می داند واز سازمان نظام مهندسی دعوت می کند تا ایده ها و نظرات خود را برای توسعه شهر ارائه کند.

 

وی ارتقاء برنامه محوری و مدیریت علمی شهر را از اهداف مهم مدیریت شهری ساوه برشمرد و افزود: اگر می خواهیم از پوسته مدیریت سنتی خارج شویم و بتوانیم آینده شهرمان را بسازیم باید ساختن مدیران توانمند در میان ما نهادینه شود و به مهندسان جوان اعتماد کنیم.

 

جوادی با بیان اینکه دیگر فرصتی برای آزمون و خطا و به هدر دادن منابع وجود ندارد، تصریح کرد: توسعه پایدار نخستین گام برای اعمال مدیریت است یعنی نباید منابع را طوری استفاده کنیم که برای نسل های آینده چیزی باقی نماند لذا با توجه به مهندسان و مدیریان توانمند، نسبت به آینده شهر ساوه خوشبین بوده  و از همه نخبگان جامعه بخصوص جامعه مهندسی دعوت می شود تا با احساس مسئولیت بیشتر روند توسعه ساوه را تسریع کنند.

 

شهردار ساوه مهندس رضا سقایی را افتخار شهر و کشور دانست و بیان کرد: وی در عرصه های مختلف علمی و ورزشی فردی موفق بوده و توانسته با تلاش و پشتکار در امر ورزش پرچم پرافتخار ایران اسلامی را در مسابقات پرس سینه قهرمانی جهان آفریقای جنوبی در سال 2016  به همراه فرزندان برومند خود مهدی و حسین به اهتزاز دربیاورد.

 

 

در پایان این مراسم از  رضا سقایی و دو فرزندش مهدی و حسین جهت کسب عنوان قهرمانی در رقابت های پرس سینه جهان در آفریقای جنوبی در سال 2016 با اهدای لوح تقدیر شد.

انتهای پیام/

 
تگها: محمدرضا منصوری, نظام مهندسی ساختمان شهرستان ویژه ساوه, توسعه, نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس, اخبار ساوه, شهرداری ساوه, رضا سقایی, معاون وزارت ورزش رستمی

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر