1397/11/03
salamup.ir
nashrkhabar.ir

امام جمعه ساوه: انسانیت، ایرانی بودن و اسلام دلایل حمایت از فلسطین است

11 تیر 1395 کد خبر : 988617111

به گزارش نارخبر، حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی امام جمعه ساوه در خطبه آخرین جمعه ماه مبارک رمضان گفت: هر انسانی طبق فطرت پاکش از مردم مظلوم حمایت می کند حتی مسیحیان اروپا  در حمایت از کودکان مظلوم غزه راهپیمایی کردند علاوه بر این دلیل انسانی، دلیل دوم ایرانی بودن ما است و باید مرزهای دفاعی خود را گسترش دهیم.

 

وی با اشاره به انتقال مرزهای ایران به سوریه و فلسطین افزود: اگر اسراییل امروز در غزه و مرزهای خودش زمین گیر نمی شد الان باید شاهد مزاحمت در مرزها بودیم ولی با همین روحیه انقلابی و ضد استکباری توانستیم اسراییل و داعش را در خارج از مرزها زمین گیر کنیم وگرنه هدف اصلی ایجاد گروه های تکفیری ایران بود.

 

حسینی بیان کرد:دلیل سوم حمایت از مردم مظلوم فلسطین مسلمان بودن است و بر هر مسلمانی واجب است که وقتی مردم مظلوم فریاد می‌زنند به کمک آنها برود.

 

وی افزود: فلسطین تنها یک کشور عربی نیست بلکه یک منطقه اسلامی است و سرنوشت آن با سایر کشورها گره خرده است باید همه مسلمانان در حمایت از این منطقه اسلامی بپا خیزند و مقاومت کنند.

امام جمعه ساوه تصریح کرد: دشمنان ایران با ایجاد و تقویت داعش در عراق و شام قصد راه اندازی جنگ با ایران را داشتند اما با تدبیر نظام اسلامی، داعش در همان عراق و شام زمین‌گیر شده است.

وی افزود: بنا به فرموده امام راحل روز قدس روز رسول اکرم(ص) و روز جهان اسلام است از این رو حضور در راهپیمائی این روز بزرگ بیعتی مجدد با نبی مکرم اسلام (ص) است.

خطیب نماز جمعه ساوه با تقدیر از حضور حماسی مردم انقلابی، روحانیت معظم و مسئولین در راهپیمائی روز جهانی قدس تاکید کرد: روحانیت باید پیشگام باشند با وجود اینکه امسال مسیر دورتر شده بود ولی مسئولین این مسیر را برای نمایش حضور مردم مناسب دانستند و مردم انقلابی هم حاضر شدند.

 

وی با اشاره به هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی گفت: آمریکایی ها با ژست حقوق بشر به جنایت علیه بشریت می پردازند و فهرست بلندی از اقدامات ضدبشری آمریکا در یک قرن اخیر ثبت شده است.


حسینی با اشاره به انتصاب سردار باقری به سمت رئیس ستاد کل نیروهای مسلح  افزود: وی فرماندهی شجاع و لایق چه در دوران دفاع مقدس و چه بعد از آن است که پیام تهدید در برابر تهدید را گفت.

انتهای پیام/
تگها: حمایت از مظلوم فلسطین, امام جمعه ساوه, : انسانیت، ایرانی بودن و اسلام, مرزهای ایران, حجت الاسلام حسینی, دلایل حمایت از فلسطین, نارخبر ساوه, اخبار ساوه, ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر