1397/04/31
salamup.ir
nashrkhabar.ir

فرهنگ سازی صحیح بدون برخورد سلبی در نسل جدید ضروری است

8 مرداد 1395 کد خبر : 988617311

به گزارش نارخبر حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی رئیس شورای فرهنگ عمومی و امام جمعه ساوه گفت: فرهنگ سازی با شیوه برخورد سلبی نتیجه بخش نیست باید فعالیت های فرهنگی، شاد و متنوع مبتنی بر اسلام انجام شود.


 وی با اشاره به نتیجه معکوس گرفتن از برخورد سلبی در حوزه فرهنگ جامعه افزود: برای اینکه بروز یک آسیب اجتماعی در جامعه کاهش یافته یا از بین برود باید با ارائه طرح های مثبت فرهنگی زمینه از بین بردن نقاط منفی را فراهم کرد.

حسینی با تاکید بر اینکه تقویت زیرساخت های فرهنگی مانع از بروز آسیب های اجتماعی می شود، اظهار کرد: به همین منظور باید فضای جامعه را به سمت تقویت فعالیت های فرهنگی و اجتماعی هدایت کرد.

وی اظهار کرد: نباید در جامعه طوری برنامه ریزی فرهنگی کرد که فضای نشاط و شادابی صحیح و اسلامی جایگزین برنامه های حزن آور شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه با تاکید بر اینکه حلال خدای تعالی حلال و حرام آن نیز حرام است، اظهار کرد: ارائه طرح تفریحات سالم و مدیریت شادی در مجالس عروسی از موضوعات مهمی است که باید توسط اداره ارشاد و سازمان تبلیغات اسلامی تبیین و با تصویب شورای فرهنگ عمومی اجرایی شود.

وی تاکید کرد: ایجاد اوقات فراغت سالم و با نشاط نیز موجب جلوگیری از انحراف جوانان خواهد شد.

امام جمعه ساوه در خصوص بررسی راه های ارتقاء سلامت اداری و پیشگیری از فساد و تخلفات و تکریم ارباب رجوع به عنوان دستور دوم جلسه شورای فرهنگ عمومی اظهار کرد: لازمه پیاده کردن فرهنگ عمومی در جامعه اصلاح سیستم اداری و تقویت امر به معروف و نهی از منکر به منظور جلوگیری از فساد اداری با پیاده کرده منشور علوی است.

وی در ادامه خواستار جهت دهی مطلوب مناسبت های ملی و مذهبی در جامعه شد و افزود: اگر هزینه های فرهنگی با مشارکت دستگاه های اجرایی و با جهت دهی مناسب صورت گیرد قطعا عملکرد فرهنگی شهرستان قابل قبول خواهد بود.

حجت الاسلام حسینی همچنین با اشاره به اجرای طرح تحکیم و تعالی خانواده نیز گفت: با برگزاری دوره های آموزشی و اجرای طرح، استقبال بسیار مناسبی از این طرح شده است.

به گزارش ایسنا، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه نیز در این جلسه از شورای فرهنگ عمومی به عنوان  مرجعی برای تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری با اتخاذ سیاست‌های راهبردی یاد کرد که برگزاری جلسات منظم و مصوبات کارشناسی شده و کارساز آن موجب ارتقای شاخص های فرهنگی جامعه می شود.

حسین محمودی فر افزود: آنچه در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی کارساز خواهد بود تقویت فعالیت های فرهنگی و اجتماعی جامعه خواهد بود.

وی با اشاره به دستور جلسه در خصوص مدیریت شادی در مجالس جشن و عروسی و نیز ارائه تفریحات سالم در این حوزه گفت: با برگزاری نشست های کارگروه فرهنگی شورای فرهنگ و نیز فعالان فرهنگی طرحی به صورت کارشناسی در این حوزه تدوین شده است.

وی اجرای نمایش هایی که احیا کننده ارزش های اسلامی و مروج سبک زندگی ایرانی اسلامی است را از جمله برنامه های پیشنهادی گنجانده شده در این طرح به منظور اجرا در برنامه های مجالس جشن و عروسی بیان کرد که عامل مهمی در معرفی الگوهای سبک زندگی اسلامی ایرانی خواهد بود.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه ارائه برنامه های شاد با محوریت تبیین و تحکیم بنیان خانواده و جلوگیری از آسیب های اجتماعی و اشاعه فرهنگ ازدواج آسان را مورد تاکید قرار داد .

هادی ملکی رئیس دادگستری ساوه نیز با اشاره به اینکه برنامه های شاد جامعه امروزی از شکل سنتی به سمت غربی تغییر مسیر داده است، خواستار اجرای برنامه های شاد و نشاط آور صحیح و مطابق با موازین شرعی و قانونی شد و افزود: امروز آحاد مختلف جامعه به اجرای چنین برنامه هایی احساس نیاز می کنند.

وی با اشاره به تغییر صدر جرایم شهرستان از سرقت و مواد مخدر به سمت توهین یه یکدیگر و ضرب و جرح تصریح کرد: این تغییر حاکی از نبود سلامت روانی مطلوب در جامعه است که با ارائه برنامه های نشاط آور در سطح جامعه می توان شاهد کاهش بروز جرایم این چنینی بود.

چهل و سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی و  با دستور ارائه طرح تفریحات سالم و مدیریت شادی در مجالس عروسی، گزارش روند اجرایی طرح تشکیل، تحکیم و تعالی خانواده، ارائه برنامه  های فرهنگی و اجتماعی با تاکید بر اجتناب از موازی کاری، بررسی راه های ارتقای سلامت اداری و تکریم ارباب رجوع و پیشگیری از فساد و تخلفات و بازرسی پنهان از دستگاه های اداری با اجرای منشور علوی تشکیل شد.

ارائه طرح جامعی از سوی اعضای شورای فرهنگ عمومی در خصوص دستور جلسه این نشست، بازدید از مراکز اجرای طرح اوقات فراغت و بررسی میزان حضور و رضایتمندی از فعالیت مراکز اجرای این طرح، فضاسازی شهر و برپایی برنامه های بزرگداشت سالروز شهادت امام صادق(ع) و نیز بزرگداشت دهه کرامت از مصوبات این جلسه بود.نقل ایسنااخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر