1398/04/31
salamup.ir
nashrkhabar.ir

ساوه و زرندیه، شهرستان فرصت های طلایی هستند

31 مرداد 1395 کد خبر : 988617443

به گزارش نارخبر، محمدرضا منصوری نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس در جلسه مشترک شورای اداری شهرستان‌های ساوه و زرندیه با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:  این دو شهرستان با پتانسیل های ویژه موجود، شهرستان فرصت های طلایی هستند.

 

وی مهمترین مشکل را کمبود آب عنوان کرد و افزود: صنعت و کشاورزی ساوه و زرندیه را کم‌آبی تهدید می کند.

سفر واعظی وزیر ارتباطات به ساوه
منصوری با اشاره به پیگیری اختصاص سهمیه آب برای ساوه از سد کوچری و آغاز عملیات اجرایی آن همزمان با سفر هیئت دولت به استان مرکزی بیان کرد:  عملیات اجرایی اختصاص آب برای ساوه از سد کوچری حدود سه سال زمان می برد و در طول این سه سال شاهد بحران آب با روند موجود می شویم و لازم است که شورای اقتصاد تصمیمات لازم را زودتر اتخاذ کنند.


وی ادامه داد: ظرفیت خوب کشاورزی و صنعت نعمتی برای این دو شهرستان است و با تامین آب علاوه بر حل مشکلات صنعت و کشاورزی شاهد شکوفایی صنایع مادر دیگری می شویم.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس اظهار کرد: طرح احداث خط آهن سریع السیر تهران، زرندیه، ساوه، اراک مورد حمایت و امضای هر 7 نماینده مردم استان مرکزی و استاندار قرار گرفته است تا با زمان کمتر بتوان به پایتخت سفر کرد.

 

وی با اشاره به لقب ساوه به عنوان ایران کوچک افزود: از سراسر ایران برای اشتغال به این شهر آمده اند و با ایجاد اشتغال بیشتر در سایه حمایت های دولت و سرمایه گذاری در واقع به مردم سراسر کشور خدمات داده می شود.

سفر واعظی وزیر ارتباطات به ساوه


منصوری تحقق فرمانداری ویژه را با مزایای آن خواسته کم هزینه دیگر مردم ساوه دانست و گفت: این شهرستان از فرمانداری ویژه فقط یک تابلو دارد در حالی که لازم است اختیارات طبق چارت آن به طور کامل به مدیران شهرستان که در واقع معاون مدیر کل هستند، داده شود.

وی تشکیل فراکسیون شهرستان های ویژه در مجلس دهم را گامی برای تحقق این خواسته عنوان کرد و افزود: از 42 شهرستان که فرمانداری ویژه دارند تنها هشت شهرستان به اختیارات لازم دست یافتند و این فراکسیون در نظر دارد تا مطالبات سایر شهرستان ها را نیز برآورده کند.

 

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس در خصوص توسعه نیروگاهی حوزه انتخابیه خود بیان کرد: علاوه بر ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی 1200 مگاواتی ساوه، 30 هکتار زمین نیز برای احداث نیروگاه 2150 مگاواتی زرندیه واگذار می شود.

انتهای پیام/

 

 اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر