1398/03/01
salamup.ir
nashrkhabar.ir

آل سعود خائن الحرمین است

19 شهریور 1395 کد خبر : 988617593

به گزارش نارخبر، حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی امام جمعه ساوه در خطبه های نماز عبادی، سیاسی جمعه گفت: فاجعه تاسف بار منا و تحرکات منافق گونه آل سعود نشان از نبود صلاحیت اداره حرمین شریفین توسط این خاندان است که باید آنان را خائن الحرمین دانست.

  افزود: حج ابراهیمی صحنه برائت از مشرکان است و امسال فریضه حج به واسطه سیاست سلطه طلبانه آل سعود از مردم غیرتمند و ولایی ایران سلب شد.

 

وی ادامه داد: حکام آل سعود با بهانه های واهی مبنی بر سیاسی کردن حج از سوی ایرانیان، این بار نیز با هدف حمایت از اسراییل و آمریکا از حضور ایرانیان در سرزمین امن الهی جلوگیری کردند.


امام جمعه ساوه تصریح کرد: در آستانه فاجعه تاسف بار منا جنایات ددمنشانه آل سعود را محکوم کرده و از جوامع بین المللی می خواهیم تا با تشکیل کمیته حقیقت یاب، حق مظلومان را از خاندان ناپاک آل سعود بستانند.


وی اظهار کرد: مدیریت حج باید از آل سعود ستانده شود و کشورهای اسلامی با اتحاد و همدلی مدیریت این فریضه الهی را بر عهده گیرند.


حجت الاسلام حسینی با اشاره به مفاهیم والای فرهنگ عفاف افزود: فرهنگ عفاف تنها در حفظ حجاب خلاصه نمی شود بلکه دارای عمق معنادارتری است که باید برای نسل جوان به ویژه در ارتباطات محرم و نامحرم و نحوه برخورد مناسب یک مسلمان شیعه در جامعه اسلامی تبیین شود.


امام جمعه ساوه در خصوص نفوذ دشمنان در اعتقادات نسل جوان بیان کرد: آمریکا تمام نیرو و امکانات خود را برای ضربه زدن به نظام انقلاب اسلامی به کار گرفته و در این راستا برخی اظهار نظرهای نسنجیده و غیر حکیمانه آب در آسیاب دشمن ریختن است.


حجت الاسلام حسینی افزود: روز عرفه از روزهای مقدس اسلامی است و حضور در دعای عرفه به ویژه جوانان، تهذیب نفس را افزایش می دهد.


امام جمعه ساوه در بخشی دیگر از سخنان خود ضمن دعوت از عموم شهروندان ساوجی در آیین تشییع شهید گمنام افزود: دعای روح بخش و ملکوتی عرفه با حضور پیکر مطهر شهیدی گمنام از تبار فرزندان خمینی حال و هوای دیگری دارد.


اشاره به سیره معیشتی، اخلاقی امام محمد باقر(ع)، مجاهدت های آیت الله طالقانی، گرامیداشت شهادت دومین شهید محراب، پاسداشت خدمات علامه عسگری ساوجی و عید سعید قربان از دیگر محورهای سخنان امام جمعه ساوه بود.


نمازگزاران ساوجی پس از اقامه نماز عبادی، سیاسی جمعه با حضور در راهپیمایی و با سر دادن شعارهای مرگ بر آل سعود و مرگ بر آمریکا خشم و انزجار خود را از وحشی گری های آل سعود و حکام ظالم بحرین ابراز داشتند و با خانواده های شهدای فاجعه دردناک منا همدردی کردند.اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر