1397/10/28
salamup.ir
nashrkhabar.ir

هل من ناصر امروز ولی امر مسلمین شکستن هیمنه دلار است/ اگر قواعد جنگ ارزی را ندانیم، کشور نابود می شود

6 مهر 1395 کد خبر : 988617727

به گزارش نارخبر، حسن عباسی تحلیلگر مسایل سیاسی در جمع ساوجی ها گفت: هل من ناصر امروز ولی امر مسلمین شکستن هیمنه دلار است، در دیدار با پاسداران رهبر معظم انقلاب خواستار به چالش کشیدن دلار شدند و دلیلش جنگ ارزی آمریکا است که در سال 90 موجب افت 40درصدی ارزش ریال شد.

 

وی با اشاره به ضزورت جهاد کبیر اقتصادی افزود: در موردی که با وجود هشدار امام راحل، رهبر معظم انقلاب و مراجع تقلید از کفار تبعیت کردیم همین بانکداری ربوی بود.

 

عباسی بیان کرد: چندین سال است آقا سخنرانی می کنند و جنگ اقتصادی را گوشزد می کنند ولی اقتصاددانان قبول نمی کنند چون یک بانکدار انقلابی نداریم حالا که آنها نمی پذیرند نوبت امت اسلامی است.

 

وی با اشاره به جنگ ارزی آمریکا با روسیه، ایران و چین بخاطر ناتوانی در عمل نظامی ادامه داد: شهریور سال94 که ما مشغول برجام بودیم جنگ ارزی بین آمریکا و چین رخ داد و در مدت 45 روز  40 درصد ارزش واحد پول چین نابود شد و نخست وزیر چین رسما این نابودی را اعلام کرد، روسیه در مدت 20 روز شکست می خورد و ایران 24 ساعته شکست می خورد مگر اینکه مقاوم شویم.

 

این تحلیلگر ارشد کشوری اظهار کرد: اگر قواعد جنگ ارزی را ندانیمف کشور نابود می شود اندیشمندان آمریکایی این طرح را عملی می کنند در صورتی که در بخش اقتصادی، آدم انقلابی مانند حسن باقری ها نداریم.

 

وی با اشاره به دوراندیشی بنیانگذار انقلاب تصریح کرد: ایشان در سال 63 گفتند« اگر در بانک ما ربا بماند جمهوری ما اسلامی نیست و نباید پول کار کند» ولی چطور شد دلار 7 تومانی شد 3 هزار تومان اگر پول پشتوانه طلا داشت نباید مبنای برابری ارز، چندین هزار برابر می شد پس پول کار کرده است.

 

عباسی ادامه داد: آن سخن فقهی امام راحل مبنی بر اینکه نباید پول کار کند را یک اقتصاددان غربی بعدها به صورت علمی با عنوان" پول چاپ کردن خلق ثروت نیست" بیان کرد.

 

 

وی با اشاره به آمارهای رسمی منتشر شده از سازمان های جهانی گفت: اقتصاد جهان الان بیش از 59 تریلیون دلار بخاطر همین پول بدون پشتوانه بدهی دارد و اقتصاد دنیا پاشیده است.

 

این تحلیلگر افزود: دولت آمریکا به بیان خودشان به تنهایی 20 تریلیون دلار بدهی دارد که بخاطر چاپ پول بدون وجود پشتوانه است.

انتهای پیام/
تگها: شکستن هیمنه دلار, جهاد کبیر اقتصادی, حسن عباسی کارشناس, اخبار ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر