1399/03/15
salamup.ir
nashrkhabar.ir

فرهنگ عاشورا ، فرهنگ آزادی و ایستادگی در برابر ظلم است/ برخورد با مظاهر فساد و متجاوزان از درس های نهضت حسینی است

16 مهر 1395 کد خبر : 988617799

 نارخبر، حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی امام جمعه ساوه در خطبه های نماز جمعه ساوه گفت: فرهنگ عاشورا ، فرهنگ آزادی و ایستادگی در برابر ظلم است و عزت امروز نظام اسلامی نتیجه مجاهدت شهدای حسینی است.

 

وی عاشورا را نمادی از هویت شیعه و اسلام راستین دانست و افزود: نهضت عاشورا ادامه دارد و هنوز هم الهام بخش آزادی خواهان و شیعیان در سراسر جهان است که دست از آموزه های متعالی مکتب امام حسین (ع) برنمی دارند.

 

حسینی با اشاره به تعبیرات رهبر معظم انقلاب بیان کرد: نهضت عاشورا یک حادثه نیست بلکه فرهنگی عظیم است که مسلمانان با حضور پر شور در عزاداری ها آن را ترویج می دهند.

 

وی حفظ انسجام و وحدت دشمن شکن ملت ولایتمدار و عاشق اهل بیت را در روز تاسوعا و عاشورا موجب ناامیدی دشمنان اسلام دانست.

 

خطیب جمعه ساوه با اشاره به برگزاری با شکوه حماسه اربعین حسینی با وجود تهدیدات تروریستی اظهار کرد: عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت با حضور در حماسه میلیونی اربعین حسینی بزرگترین تهدید برای داعش و اربابانش هستند و  اقتدار جهان تشیع را نمایش می دهند.

 

وی امر به معروف و نهی از منکر را از اهداف قیام امام حسین (ع) نام برد و خواستار ترویج این فرهنگ و احیاء آن در جامعه در راستای اصلاح جامعه شد.

 

حسینی با اشاره به برگزاری باشکوه همایش شیرخوارگان حسینی گفت: شیرخوارگان حسینی با حضور در این همایش پیام دادند که با صلابت  از مکتب امام حسین (ع) در برابر دشمنان و بیگانگان حمایت می کنند.

 

برخورد با مظاهر فساد و متجاوزان از درس های نهضت حسینی است

وی با مهم دانستن شناخت ظالم و مظلوم روز افزود: آمریکا شیطان بزرگ است و دعوت به رابطه با آمریکا نقشه شوم دشمنان است که پاسخش ندای مرگ بر آمریکا هر کوی و برزن این کشور است.

 

امام جمعه ساوه برخورد با مظاهر فساد و متجاوزان را یکی دیگر از درس های نهضت حسینی دانست و تاکید کرد: مردم از مسئولان توقع برخورد قاطع و علوی با متجاوزان به حقوق بیت المال را دارند.

 

شرکت در سرشماری نفوس و مسکن وظیفه ملی است

وی در بخش دیگر سخنان شرکت در سرشماری نفوس و مسکن را وظیفه ملی دانست و  همه را به حضور در این برنامه جامع در راستای حمایت از منافع ملی دعوت کرد.

حسینی با اشاره به بیانات رهبری افزود: آمار دقیق می تواند در برنامه ریزی صحیح و مناسب مدیران کشور بسیار اثربخش شود.

گفتنی است نمازگزاران ساوجی پس از ادای فریضه نماز جمعه با حضور در راهپیمایی، حمایت خود را از ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر اعلام کردند.

 

راهپیمایی امربه معروف ساوه

حمایت از امر به معروف ساوه

انتهای پیام/
تگها: فرهنگ عاشورا ، فرهنگ آزادی, حسینی امام جمعه ساوه, هویت شیعه و اسلام راستین, نارخبر ساوه, اخبار ساوه, ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر