1398/03/28
salamup.ir
nashrkhabar.ir

شهردار زاویه عضو مجمع شهرداران صلح جهانی شد/ پیام رسان صلح طلبی ایران هستم

25 مهر 1395 کد خبر : 988617878

به نقل از نارخبر، رضا مصباحی شهردار زاویه با حکم رئیس سازمان بین‌المللی شهرداران صلح به عضویت مجمع شهرداران صلح جهانی درآمد.

 

شهردار هیروشیمای ژاپن و رئیس سازمان بین‌المللی شهرداران صلح با ارسال نامه‌ ای خطاب به شهردار زاویه اظهار امیدواری کرد : با یاری شهرداران عضو این سازمان و ارتباطات فرهنگی بین شهرداران و شهروندان در دنیا بتوان گامی در جهت ترویج فرهنگ صلح و دوستی و زدودن جنگ و خشونت از چهره جهان برداشت و جهانی پر از صلح و بدون سلاح شیمیایی را شاهد بود.

شهردار زاویه عضو مجمع شهرداران صلح جهانی شد/  پیام رسان صلح طلبی  ایران هستم

در ادامه نامه «ماتسویی کازومی» خطاب به مهندس مصباحی شهردار زاویه آمده است : ما در نقطه آغازین حساسی برای مبارزه در جهت رهاسازی خود از تهدید هسته ای قرار داریم؛ بیایید با هم برای رسیدن به جهانی صلح آمیز و آینده ای روشن تر تلاش کنیم؛ منتظر مشارکت شما در فعالیتهای شهرداران صلح از جمله جنبش چشم انداز 2020 هستیم.

 

دبیرخانه اصلی این سازمان در شهر هیروشیمای ژاپن واقع است و ریاست سازمان در حال حاضر بعهده آقای ماتسویی شهردار هیروشیما است و دبیرخانه شهرداران ایرانی عضو این سازمان از سال 1387 به همت شهردار تهران در محل موزه صلح تهران آغاز به کار کرده است.

 

هر چند سال یک‌ بار شهرداران عضو این سازمان در یکی از کشورهای عضو گرد هم می آیند تا بر اهمیت تلاش جمعی برای رسیدن به اهداف سازمان تاکید کرده و برنامه‌هایی را در این راستا تنظیم کنند.

 

گفتنی است  سازمان بین المللی شهرداران صلح در سال 1982 به ابتکار شهرداران هیروشیما و ناکازاکی و با اعلام رسمی در سازمان ملل متحد تاسیس شد. در حال حاضر بیش از شش هزار شهر دنیا در بیش از 169 کشور عضو این سازمان هستند.

مصباحی شهردار زاویه

 

در ادامه مصاحبه خبرنگار نارخبر، را با این شهردار بخوانید.

 

رضا مصباحی شهردار زاویه در خصوص نحوه انتخابش گفت: واقعیت این است که هنوز به طور دقیق از علت این انتخاب آگاه نیستم و تلاشی هم برای فهمیدن علت آن نکرده ام، ولی در همایش های داخلی و  گاهی خارجی در این خصوص ابراز عقیده و تمایل به همکاری کردم زیرا همه می دانند مردم عزیز ایران علی رغم اینکه در جنگ تحمیلی، خود قربانی استفاده از انواع سلاح های شیمیایی و کشتار جمعی بودند و هنوز خانواده های بسیاری در ایران دردمند از این اقدام ناجوانمردانه هستند.

 

وی افزود: در سالهای اخیر به بهانه های واهی ازجمله داشتن سلاح های هسته ای با تحریم های ظالمانه ای مواجه شدیم عضویت هرچه بیشتر شهرداران از کشورمان می تواند پیام رسان صلح طلبی و نوع دوستی مردم عزیز ما باشد.

 

مصباحی در خصوص عملکردش بیان کرد: در شهرداری زاویه  به هیچ عنوان وضعیت موجود شهر زاویه را در شان مردم بسیار خوبش نمی دانستم لذا با شناخت کامل از وضعیت و بافت شهر و دوستان شورای شهر به سرعت کارها آغاز شد ازجمله مهمترین این پروژه ها اصلاح هندسی نقطه حادثه خیز ورودی شهر زاویه است که در حال حاضر بیش از 80 % پیشرفت فیزیکی دارد و مرحله پایانی نیز در شرف اقدام است.

 

وی با اشاره به محدودیت اعتبارات و هزینه های بالای طرح اصلاح هندسی نقطه حادثه خیز ورودی شهر ادامه داد: کاری که حداقل دوبرابر بودجه یک سال زاویه بود با یک کار تیمی متشکل از شهرداری، شورای شهر ، فرماندار نماینده ، اداره کل راه و شهرسازی و استاندارو... انجام شد.

 

شهردار زاویه در خصوص اقدامات سه سال مسئولیتش اظهار کرد: 1-ایجاد رونق در ساخت و ساز شهر با اشراف به ظرفیت های قانونی علی رغم رکود در کشور 2- انجام ممیزی و ایجاد شهرداری الکترونیک در شهرداری زاویه  3-مابقی کارها هم مثل دیگر شهرها جدول و آسفالت و کف پوش تجهیز پارکها، سالن جلسات شورا و بازسازی فضای داخلی شهرداری و لیکن مهمترین آن بازگشت اعتماد عمومی به شهرداری است.

 

وی ادامه داد: 4- کسب رتبه شهردار برتر استان مرکزی در حوزه کتاب و کتابخوانی که حاصل سلسله اقداماتی ازجمله آغاز عملیات احداث کتابخانه 600 متر مربعی امام حسن (ع)، ایجاد کتابخانه موقت و تلاش در راستای ارتقای این فرهنگ در شهر است. 5-استخدام نیروهای کارشناسی و ایجاد تحول کامل در ساختار شهرداری و تلاش در راستای مدیریت علمی و تخصصی شهرداری 6- کاهش هزینه های جاری به میزان قابل توجه با عدم به کارگیری نیرو پس از بازنشستگی همکاران.

 

مصباحی احراز رتبه شهرداری برتر طی دوسال گذشته در شهرستان زرندیه را نتیجه بررسی مجموعه وظایف شهرداری ها از جمله اقدامات عمرانی خدمات شهری و مالی و... توسط کارشناسان دانست.

 

وی ثبات مدیریت را یکی از دلایل موفقیت دانست و گفت:  در برخی از شهرهای کشور بنا به دلایل مختلف عمر مدیریت شهری پس از ایجاد شورا ها به شدت کاهش یافت و متاسفانه در شهر زاویه هم میانگین عمر مدیریت شهری طی این مدت زیر یک سال بوده که با قانون مداری، صداقت و ایجاد اتحاد بین همکاران شهرداری و شورای شهر در حال سپری کردن ماه های سال آخر شورای دوره چهارم هستیم.

 

شهردار زاویه یادآوری کرد: در واقع اهمیت اینکه چطور انتخاب شدم در مقایسه با اینکه در آینده چه کاری می شود در مجمع سالیانه انجام داد کمتر است.

 

انتهای پیام/اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر