1397/10/28
salamup.ir
nashrkhabar.ir

سرمایه‌گذاری 1600 میلیارد تومانی رنو در ساوه نهایی شد

27 مهر 1395 کد خبر : 988617896

به گزارش نارخبر، ظفر افشون معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی از سرمایه گذاری 1600 میلیارد تومانی شرکت رنو در ساوه خبر داد و گفت: توافق اولیه در این خصوص در سطح وزارت صنعت و شرکت رنو انجام شده است.

وی در نشست مرکز خدمات سرمایه گذاری استان که در اداره کل اقتصاد و دارایی استان با محوریت سرمایه گذاری شرکت رنو در استان برگزار شد، گفت: استان مرکزی دارای سه هزار واحد صنعتی، بیش از 100 واحد تولیدکننده خودرو و واحدهای تولیدی بزرگ خودروهای راه‌سازی است.

وی افزود: این استان همچنین دارای بیش از 120 هزار دانشجو در رشته های مختلف بوده و اط ظرفیت بسترهای مناسبی در حوزه خودروسازی دارد که از جمله آنها می توان به نزدیکی به تهران و فرودگاه امام خمینی(ره) اشاره کرد.

افشون با بیان اینکه این جلسه به جهت تایید نهایی قرارداد تولید رنو در ساوه تشکیل شده است، خواستار انتقال دانش فنی ساخت خودرو به کشور و برخورداری ایران از فناوری های روز دنیا در این حوزه شد که با کمک شرکت رنو انجام بگیرد.

وی در حاشیه این جلسه نیز در جمع خبرنگاران با اشاره به سفر قریب الوقوع هیات دولت به استان مرکزی گفت: در جریان سفر هیات دولت تقاضاهای متعددی در زمینه‌های مختلف از رییس جمهور خواهیم داشت که اطلاعات دقیق آنرا استاندار به اطلاع مردم خواهد رساند.

وی افزود: در بخش صنعت تقاضا کرده‌ایم که به لحاظ اینکه صنایع ما در تحریم آسیب بیشتری دیده‌اند، تسهیلات به میزان بیشتری از آنچه سهم استان مرکزی است هم در بخش سرمایه در گردش و هم سرمایه ثابت به صنعت استان اختصاص دهند که مقدمات کار فراهم شده است.

افشون گفت: فعالیت صنایع با ظرفیت پایین‌ یک مشکل برای صنایع کل کشور است و دولت در سال جاری عزم خود را جزم کرده که این ظرفیت را تا حد ممکن افزایش دهد، ما نیز تلاش می‌کنیم این مهم در استان محقق شود تا مشکل بیکاری که در برخی شهرستان‌های استان هست رفع شود.

وی افزود: ما در شهرستان‌‌هایی مثل ساوه، زرندیه و دلیجان مشکل بیکاری نداریم ولی در برخی دیگر مثل کمیجان و خمین با این مشکل مواجهیم که امید است با افزایش ظرفیت صنایع این مشکلات برطرف شود.

وی ظرفیت فعالیت صنایع در استان را متفاوت عنوان کرد و افزود: برخی صنایع در حال حاضر با چند شیفت کار می‌کنند و برخی با ظرفیتی پایین‌تر از میزان ظرفیت خود مشغول بکار هستند که با تزریق تسهیلات امید است این صنایع نیز به ظرفیت مورد نظرشان برسند.

افشون اظهار کرد: تلاش می‌کنیم ارزش افزوده استان بالا برود و به اقتصاد کلان کشور هم کمک کنیم و در واقع در حال ایفای این نقش هستیم و قطعا حضور سرمایه‌گذاران مخصوصا سرمایه گذاران خارجی با حجم سرمایه گذاری‌هایی که انجام می‌دهند، می‌تواند در بخش‌های مختلف صنعت استان ما تاثیر بسزایی داشته باشد.
نقل ایسنااخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر