1398/03/28
salamup.ir
nashrkhabar.ir

اولین رزمایش شبانه دفاع از کوی و برزن کشور موفقیت آمیز بود/ در برابر تهدیدات امنیتی آماده هستیم

30 مهر 1395 کد خبر : 988617913

به گزارش نارخبر، رزمایش سراسری دفاع از کوی و برزن "شهدای مدافع حرم" با حضور گردان های بیت‌المقدس، شهدای مدافع حرم و واکنش سریع در 29 و 30 مهر ماه جاری در ساوه برگزار شد.

سرهنگ مجید احمدجعفری فرمانده سپاه ناحیه ساوه در گفتگو با خبرنگار نارخبر گفت: در رزمایش دفاع از کوی و برزن "شهدای مدافع حرم" ارتقا آمادگی نیروهای نیروهای نطامی، انتظامی، بسیجی و دستگاه های اجرایی در برابر تهدیدات احتمالی امنیتی از اهداف اصلی بود.

 

وی افزود: در دو روز گردان های بیت المقدس و کوثر در کلاس های آموزشی شرکت کردند و رزمایش شبانه و امداد و نجات انجام دادند.

 

احمدجعفری بیان کرد: برای اولین بار رزمایش کوی و برزن به صورت شبانه در استان مرکزی برگزار شد.

 

 وی با اشاره به آمادگی بسیج در خدمت رسانی به مردم حتی در حوادث طبیعی افزود: سپاه و بسیج در بحران های امنیتی به وظیفه ذاتی خود عمل می کنند به همین خاطر لازم است آمادگی لازم را کسب کنند.

 

فرمانده سپاه ناحیه ساوه اظهار کرد: برگزاری رزمایش شبانه، عزاداری سید و سالار شهیدان، برپایی نماز جماعت و قرائت زیارت عاشورا، برگزاری دوره‌های توجیهی شرکت کنندگان و نیز صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی و حضور در نماز جمعه از جمله برنامه های این دو روز بود.

وی با اشاره به موفقت آمیز بودن رزمایش ادامه داد: در این رزمایش  فرض شده است شماری تروریست جریان‌های تکفیری قصد نفوذ به شهرستان ساوه برای انجام برنامه‌های تروریستی دارند که در 22کیلومتری شهرستان ساوه واقع در جاده قدیم ساوه به غرق آباد از سوی نیروهای امنیتی و بسیجی شناسایی و در نزدیکی شهر با اجرای عملیات کمین به دست نیروهای بسیجی دستگیر شدند.

سرهنگ احمدجعفری ساوه
تگها: سرهنگ احمدجعفری ساوه, رزمایش سراسری دفاع از کوی و برزن, گردان های بیت المقدس و کوثر, نارخبر ساوه, اخبار ساوه, ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر