1398/04/31
salamup.ir
nashrkhabar.ir

حل مشکل آب خواسته اصلی مردم ساوه وزرندیه است/ ساوه قطب کشاورزی و صنعتی استان است/ موافقت وزیر بهداشت با تجهیز کلینیک تخصصی دنادانپزشکی ساوه

3 آبان 1395 کد خبر : 988617931

به گزارش نارخبر، نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس پس از افتتاح دو طرح صنعتی به همراه وزیر صنعت در جلسه شورای اداری با حضور وزیر بهداشت و درمان حاضر شد.

 

محمدرضا منصوری در این جلسه گفت: با افزایش جمعیت 20 هزار نفری ساوه و رسیدن آن به بیش از 200 هزار نفری نیازمند توسعه خدمات درمانی هستیم.

 

وی با اشاره به وجود 160 تختخواب بیمارستانی دولتی افزود: تعداد تخت های بیمارستانی موجود در شهرستان های ساوه و زرندیه جوابگوی نیاز مردم این دو شهرستان نیست.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس بیان کرد: با توجه به سرمایه گذاری رنو در ساوه و تولید 200 هزار خودرو که درآمدی برابر یک دهم بودجه است، در آینده شاهد افزایش جمعیت می شویم و این توسعه نیازمند آب هستیم.

 

وی افزود: ساوه و زرندیه به دلیل موقعیت جغرافیایی و نزدیکی به پایتخت همواره در مسیر توسعه و رشد قرار دارند و به دلیل جاذبه‌های صنعتی و کشاورزی مهاجرپذیر هستند و لازم است زیرساخت های درمانی آنها افزایش پیدا کند.

 

منصوری با اشاره به انتقال بیمارستان 17 شهریور به ساختمان خیرساز جدید و ظرفیت ایجاد شده از وزیر بهداشت جهت ایجاد یک مرکز تخصصی دندانپزشکی با تجهیز یونیت های مورد نیاز کمک خواست که وزیر بهداشت قول مساعد برای اهدای 17 یونیت طی یک و نیم ماه داد.


وی با اشاره به احداث بیمارستان جدید امام رضا(ع) در زرندیه اظهار کرد: با افتتاح این بیمارستان جدید و تجهیز آن، شاخص های درمانی زرندیه ارتقا می یابد و با توجه به قطب صنعتی بودن در استان احداث بیمارستان سوانح سوختگی در ساختمان بیمارستان فعلی شهدای آسیابک زرندیه هستیم.


نماینده مردم ساوه و زرندیه حل مشکل آب را اصلی ترین نیاز حوزه انتخابیه خود برای حل مشکل آب شرب، کشاورزی و صنعت دانست.

وی خواستار عملیاتی شدن ساختار فرمانداری ویژه در ساوه به طور واقعی و بهره مندی مردم از مزایای آن شد.

 

جلسه شورای اداری ساوه وزیر بهداشت

 

ساوه قطب کشاورزی و صنعتی استان است
محمد بهاروند معاون استاندار و فرماندار ساوه نیز در این جلسه ساوه را به عنوان قطب کشاورزی و صنعتی استان با وجود بزرگترین شهر صنعتی کشور ،شرکت های بزرگ و دشت های وسیع کشاورزی با تنوع اقلیمی و آب و هوایی و بیش از 70 نوع محصول معرفی کرد.

 وی افزود: ساوه مهد فرهنگ و تمدن و پیشتاز در عرصه علمی است و ظرفیت های بسیاری دارد که راه اندازی شهرک سرمایه گذاری صنعتی خارجی و نیز بزرگترین نیروگاه سیکل ترکیبی در این شهرستان نشانگر مولفه های توسعه ای آن است.

 

بهاروند با اشاره به مشکلات این شهرستان بیان کرد: اصلی ترین مشکل ساوه کمبود آب است و انتقال آب از سد کوچری که از 10 سال پیش مصوب شده است نیازمند تخصیص اعتبار به منظور عملیاتی شدن این طرح بزرگ و نیاز اصلی شهر است.

وی با اشاره به وسیع ترین بودن ساوه در سطح استان افزود: این شهرستان دارای بیشترین راه های مواصلاتی مهم است و دو بانده شدن جاده قدیم ساوه همدان در حوزه استحفاظی این شهرستان از ساوه تا نوبران و تکمیل کمربندی ساوه ضروری است.


 اتحاد و همدلی رمز پیشرفت کشور است

حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی امام جمعه ساوه نیز اتحاد و همدلی را رمز پیشرفت کشور و اختلاف را خواسته دشمنان دانست.

وی با اشاره به سخنان رئیس جمهور در سفر به استان مرکزی گفت: این کشور دارای یک رهبر، یک خط و یک دولت است و همه باید در زیر سایه ولایت با اتحاد و همدلی به پیشرفت کشور کمک کنیم.

حسینی مردم ساوه را مردمی معتقد و ولایی دانست و افزود: مردم این شهرستان شایسته بهترین خدمات هستند و انتظار آنها حل مشکل آب به عنوان اصلی ترین مطالبه و جدی ترین نیاز این شهرستان است البته مشکل آب به مشکلی جهانی تبدیل شده است.

وی حاکمیت ضوابط در نتیجه آن شایسته سالاری را انتظار مردم از مسئولان دانست و بیان کرد: باید با منتقدین برخورد نجیبانه کرد همه آنها ضدیت ندارند.

امام جمعه ساوه بهره مندی مردم از مزایای فرمانداری ویژه، مدیریت پروازی را خواسته دیگر مردم دانست.

وی با ابراز دوستی به وزیر بهداشت، دکتر هاشمی را  فردی پر تلاش، بی حاشیه و مردمی دانست که مقام وزارت برای وی مانعی برای مردمی بودنش نیست و از همه اینها مهمتر نماز اول وقت را به بازدید از یک پروژه ترجیح داد.

انتهای پیام/اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر