1398/03/28
salamup.ir
nashrkhabar.ir

ارتقا خدمات درمانی نیازمند کمک خیرین سلامت است/ جذب سرمایه گذاران خارجی برای تامین تخت های بیمارستانی

4 آبان 1395 کد خبر : 988617938

به گزارش نارخبر، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان نماینده رئیس جمهور در سفری نیم روزه به شهرستان ساوه پس از ادای احترام به مقام والای شهدای ساوه و بازدید از بیمارستان خیرساز 17 شهریور، بیمارستان مدرس و مرکز جامع سلامت جوادالائمه (ع) پاسخگوی پرسش خبرنگاران بود.


ارتقا خدمات درمانی نیازمند کمک خیرین سلامت است

سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت در گفتگو با خبرنگار نارخبر، ضمن تشکر از تلاش خبرنگاران گفت: در بازدیدی که از مراکز درمانی داشتم شاهد تلاش همکارانم بودم ولی با توجه به افزایش جمعیت ساوه و ظرفیت های آن نیازمند افزایش مراکز درمانی و ارتقا خدمات هستیم.


وی با اشاره به بازدید از بیمارستان خیرساز 17 شهریور افزود: ارتقا خدمات درمانی با جذب خیرین سلامت و هدایت خیرین بخش های دیگر مانند خیرین مدرسه ساز ممکن می شود چون بودجه دولتی کم است.


وزیر بهداشت با بیان ضرورت گستردگی خدمات اظهار کرد: در شهرستان ساوه، خیرین سلامت پیش قدم شده و اقدام به ساخت مرکز جامع خدمات سلامت در مسکن مهر کرده اند که از آنها سپاسگزاری می کنم اما باید در بودجه سنواتی به ارائه تمامی خدمات به ساکنین این مناطق توجه شود.


وی با تاکید بر صنعتی بودن استان مرکزی و وجود کارخانجات متعدد، نبود بیمارستان سوانح و سوختگی در این استان را کمبود دانست که نماینده مردم ساوه و زرندیه پیشنهادی برای ساخت اولین مرکز در این حوزه با توجه به ظرفیت موجود دادند.

جذب سرمایه گذاران خارجی برای تامین تخت های بیمارستانی

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص کمبود تخت بیمارستانی  ابراز امیدواری کرد با متقاعد کردن سرمایه گذاران خارجی، شاهد راه اندازی یک هزار تخت بیمارستانی در استان مرکزی شویم.


هاشمی با اشاره به تغییر کاربری املاک برای تامین منابع ادامه داد: بیش از یک هزار تخت بیمارستانی در این استان کمبود داریم و اطمینان دارم که مسئولان استانی و محلی با تغییر کاربری  و استفاده از املاک وزارت بهداشت به  ارتقای خدمات بهداشتی درمانی در این استان کمک می کنند.

وی در پاسخ به پرسش، مردم کی می توانند دستاوردهای سفر شما را لمس کنند، گفت: من در این سفر هیچ قول و وعده ای نداده ام و مردم آنچه را که لمس می کنند در قالب اجرای طرح تحول سلامت بوده است زیرا علاوه بر بیمه شدن افراد فاقد پوشش بیمه و کاهش هزینه های درمانی، تجهیزات و فضاهای بیمارستانی نیز نوسازی و بازسازی شده اند.


وزیر بهداشت با بیان اینکه مهم است که مردم بدانند تمام تلاش خود را می کنیم، ادامه داد: امکانات و داشته های ما در حد مورد انتظار مردم نیست و از این بابت از مردم عذرخواهی می کنم اما شرایط حوزه سلامت در مقایسه با دو سه سال گذشته تفاوت بسیار زیادی کرده  و البته با نقطه ای که حق مردم و آرزوی ما است، فاصله داریم.

انتهای پیام/

 
تگها: وزیر بهداشت هاشمی, تخت های بیمارستانی استان مرکزی, کمک خیرین سلامت, مراکز درمانی ساوه, اخبار ساوه, بهداشت ساوه, اخبار ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر