1398/03/01
salamup.ir
nashrkhabar.ir

320 دانش‌آموز ساوجی به مناطق دفاع مقدس اعزام شدند/ راهیان نور فرصتی برای ارتباط نسل ها است

5 آبان 1395 کد خبر : 988617944

به گزارش نارخبر، اردوهای راهیان نور از سفرهای زیارتی و آموزشی است که با همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و آموزش و پرورش برای دانش آموزان برگزار می شود.

 

سرهنگ پاسدار مجید احمدجعفری فرمانده سپاه ناحیه ساوه به نارخبر گفت: 320 دانش‌آموز پسر ساوجی  در قالب هشت اتوبوس کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند.

وی افزود: این کاروان با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و آشنایی نسل جوان با ایثار و فداکاری‌های رزمندگان و شهدای هشت سال دفاع مقدس اعزام شد.

 

احمدجعفری بیان کرد: دانش آموزان به مدت 3 روز به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می شوند و علاوه بر حضور در مناطق عملیاتی اروند، شلمچه، دهلاویه و هویزه به یادگیری عملی درس آمادگی دفاعی می پردازند و در برنامه های زیارتی و جلسات بیان خاطرات دفاع مقدس از زبان رزمندگان و جانبازان شرکت می کنند.

 

وی انتقال ارزش های  هشت سال دفاع مقدس به نسل نوجوان و جوان جامعه را از وظایف دست اندرکاران دانست و افزود: اعزام دانش آموزان در قالب کاروان راهیان نور، فرصتی خوب برای آشنایی نسل جوان با رشادت های رزمندگان اسلام و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و بصیرت افزایی است.

 

فرمانده سپاه ناحیه ساوه با اشاره به تلاش دشمن برای حمله به اعتقادها و تضعیف روحیه معنوی در جوانان با ابزار جنگ نرم ‏اظهار کرد: در حال حاضر دشمن بیشترین هجمه فرهنگی خود را متوجه کشورمان کرده و چند صد شبکه خارجی ماهانه میلیون ‏ها دلار برای این مساله هزینه می کنند لذا حضور کاروان های راهیان نور در مناطق عملیاتی به نوعی تجلیل نسل جوان از فداکاری های رزمندگان دوران دفاع مقدس است.

 

وی با بیان اینکه کاروان های راهیان نور باید تقویت شوند، افزود: حضور این کاروان ها در مناطق عملیاتی، ضمن آشنا سازی آنان با حقایق زمان جنگ تحمیلی، فرهنگ ایثار و شهادت را نیز در آنها تقویت می کند.


احمدجعفری خاطرنشان کرد: به همراه این دانش آموزان، 40 نفر نیز به عنوان عوامل اجرایی شامل تیم پرستاری، راوی، سرپرست دانش آموزی و ائمه جماعت به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.
انتهای پیام/
تگها: کاروان راهیان نور, مناطق جنگی جنوب, احمدجعفری فرمانده سپاه ساوه, نارخبر ساوه, اخبار ساوه, ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر