1399/03/15
salamup.ir
nashrkhabar.ir

توسعه کشور با حفظ ارزش‌ها معنا و مفهوم پیدا می‌کند

16 آبان 1395 کد خبر : 988618026

به گزارش نارخبر، حجت‌الاسلام سیدابراهیم حسینی امام جمعه ساوه گفت: توسعه کشور با حفظ ارزش‌های آن کشور معنا و مفهوم پیدا می‌کند متاسفانه برخی به ظاهر دلسوزان نظام در داخل کشور حفظ ارزش‌های انسانی را در گروه مذاکره و تامین منافع دشمن عنوان می‌کنند.


وی در آیین نواختن زنگ استکبارستیزی که در هنرستان شهید مفتح این شهرستان با حضور مسئولان برگزار شد با اشاره به مفهوم استکبارستیزی اظهار داشت: استکبارستیزی نوعی تکبر و خود بزرگ بینی قلمداد می‌شود که کشورهای استعمارگر اذعان دارند همه باید تحت سلطه  این گروه باشند همه انسان‌ها جدا از دین و مذهب حتی اگر مسلمان نباشند زیر بار ظلم نمی‌روند زیرا دفاع از ارزش‌ها و زیربار ظلم نرفتن یک وظیفه انسانی است و به طور قطع هر انسان با غیرتی اجازه نمی‌دهد به باروها و ارزش‌های او توهین شود.
 
وی افزود: در کشور ژاپن که یک کشور توسعه یافته است هنگامی که آمریکا در این کشور مستقر شد با واکنش مردم روبه‌رو شد و سران این کشور به‌جای اینکه از مردم خود دفاع کنند مردم این کشور را سرکوب کردند که این اوج بی‌غیرتی است.
 
امام جمعه ساوه بیان کرد: توسعه کشوربا حفظ ارزش‌های آن کشور معنا و مفهوم می‌یابد، متاسفانه برخی به ظاهر دلسوزان نظام در داخل کشور حفظ ارزش‌های انسانی را در گروه مذاکره و تامین منافع  دشمن عنوان می‌کنند و این نوعی بی‌غیرتی و کوته فکری برخی را می‌رساند.
 
حسینی تصریح کرد: پیام امام حسین (ع) که پیام عزت، جهاد، شهادت و مقاومت بود و اینکه امام حسین(ع) ذلت را نپذیرفت و قیام خود را ادامه دادند زیرا منطق همه انبیا مبارزه با ظلم است و همه دنیا آن را تایید کردند و مبنای استقلال تمام کشورهای جهان می‌شود اما گروهی در داخل کشور برای پیشبرد اهداف خود قیام امام حسین(ع) و امام راحل را مذاکره عنوان می‌کنند و می‌گویند با مذاکره با آمریکا مشکلات برطرف می‌شود.
 
وی عنوان کرد: ملت ایران این را نمی‌پذیرد، اسارت اهل بیت، ایستادگی و مقاومت آنها برای این بود که زیر بار سلطه قرار نگیرند ولی امروز برخی در داخل شکور اهداف معاویه را پیش گرفته‌اند در داخل کشور 70 جلد اسناد در لانه جاسوسی است که منتشر نمی‌شود و از طرفی درس شهید فهمیده حذف می‌شود که به طریقی حمایت خود را از آمریکا اعلام می‌کند.
 
امام جمعه ساوه اضافه کرد: اینکه برخی در داخل کشور مخالف حمایت از کشورهای مسسلمان هستند جای بحث و انتقاد دارد جدا از اینکه به حکم اسلام همه امت‌های مسلمان باید با هم متعهد و هم صدا باشند و نیز این حمایت یک نوع وظیفه انسانی است که از مظلوم دفاع کنیم مهم‌تر از آن ما توانستیم  مرزهای اسلامی را گسترش دهیم و اگر این حمایت نبود ما باید در داخل کشور با داعش  می‌جنگیدیم.
 
حسینی افزود: تقدیم 36 هزار دانش‌آموز آن هم در سن نوجوانی آمار بالایی است امروز شما دانش‌آموزان باید خوب درس بخوانید و یک انقلابی با غیرت شوید و بتوانید با روحیه انقلابی، استکبارستیزی را عملیاتی کنید.اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر