1397/03/02
salamup.ir
nashrkhabar.ir

تنها راه مقابله با جنگ نرم دشمن، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

11 آذر 1395 کد خبر : 988618206

به گزارش نارخبر، احمد حاج امینی از مدیران موفق مدارس ساوه گفت: با برگزاری یادواره های شهدا باید ارزش های اسلامی حفظ شود و این نکته را باور کنیم که تنها راه مقابله با تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمن، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

 

دبیر اجرایی یادواره 41 شهید سرافراز روستای علیشار که مصادف با سالروز رحلت جانسوز نبی مکرم اسلام و شهادت امام حسن مجتبی (ع ) در حسینیه چهارده معصوم (ع) علیشار ساوه برگزار شد، افزود : برگزاری یادواره ها راهی است تا اهداف شهیدان باز خوانی شده و راه آنان برای آیندگان روشن شود و همچنین نسل جدید با آرمانهای شهیدان آشنا شوند و روحیه ی ایثار، گذشت، فداکاری و فرهنگ شهادت طلبی در آنان تقویت شود.

 

وی افزود: با برگزاری این برنامه ها باید یادمان بماند که شهدا برای چه شهید شدند و راه این غیور مردان را فراموش نکنیم و بدانیم که ما بدهکارشهدا هستیم و امروز این ما هستیم که باید وظیفه خود را انجام دهیم و فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه گسترش دهیم.

 

این مداح اهل بیت(ع) بیان کرد: هدف از برگزاری یادواره  شهدا، زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدای بزرگوار است که الگوی مناسبی برای نسل جوان هستند.

 

وی ادامه داد: همه ما مدیون خون شهدا هستیم و می دانیم که عزت امروز اسلام و عظمت جمهوری اسلامی ایران از برکت خون شهیدان است، لذا یادواره شهدا باید به گونه ای برگزار شود که در شان و مقام والای آن عزیزان باشد.

 

احمد حاج امینی ساوه

 

عضو هیئت امنای حسینیه چهارده معصوم (ع) اظهار کرد: همانطوری که اگر فداکاری و روشنگری های حضرت زینب (س) این بانوی قهرمان کربلا نبود، بعد از 1400 سال آثاری از قیام ابا عبداله الحسین(ع) و فلسفه عاشورا باقی نمی ماند الان هم اگر اینگونه برنامه ها که برای شهدا در حال برگزاری است نباشد ، اهداف و پایمردی شهیدان به فراموشی سپرده می شود و آن وقت است که در حق شهدا جفا شده است.

 

وی افزود: مادر قبال خون شهدا وظیفه داریم و مسئولیم، اگر به وظیفه ی خود به درستی عمل نکنیم باید روزی در مقابل خود شهدا پاسخگو باشیم، آن موقعی که از ما سئوال می کنند بعد از شهدا شما چه کردید.

 

حاج امینی گفت: همه ما مدیون خون شهدا هستیم و می دانیم که عزت امروز اسلام و عظمت جمهوری اسلامی ایران از برکت خون شهیدان است.

یادواره شهدای علیشار ساوه

انتهای پیام/
تگها: شهادت مقابله با جنگ نرم دشمن, حاج امینی مدیر مدارس ساوه, اخبار ساوه, حسینیه چهارده معصوم (ع) علیشار ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر