1397/10/28
salamup.ir
nashrkhabar.ir

از آفتاب تابان دیدن برجام دست بردارید/ مردم منتظر گلابی نباشید، باغ را می سوزانند

12 آذر 1395 کد خبر : 988618211

به گزارش نارخبر، نمازجمعه این هفته ساوه با وجود بارش باران شاهد حضور گسترده مردمی بود که می خواستند در نماز عبادی سیاسی جمعه پرشورتر از گذشته شرکت کنند تا دشمنان متوجه وحدت مردم در زمان سختی ها شوند.

 

حسینی امام جمعه ساوه

 

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی امام جمعه ساوه در خطبه های نمازجمعه این شهر گفت: بعضی ها هنوز برجام را آفتاب تابان می بینند دست بردارید، جلوی دشمن محکم بایستید، چندین بار در برجام به عدم تحریم 10 ساله اشاره شده ولی نمایندگان آمریکا باز دبه کردند، اگر موقع مذاکرات عجله نمی کردید این مشکلات نبود.

 

وی با اشاره به جوایزی که به مذاکره کنندگان دادند، افزود: باید 100 سکه اهدایی به این آقایان را پس بگیرید و اقای لاریجانی هم ضمن معذرت خواهی از مردم، جبران کند.

 

حسینی با اشاره به سخن رییس جمهور که گفته بود باید ببینیم چکار کردیم، تحریم شدیم، بیان کرد: از رییس جمهور سوال دارم مگر این نیست که این تحریم، 20 سال قبل زمان آقای رفسنجانی شروع شد و الان زمان شما با وجود برجام تمدید شد، ببینید خودتان چکار کردید یا دوستان چکار کرده اند؟

 

وی افزود: آقایان می گویند« اقدام متقابل می شود» منتظر اقدام هستیم، مگر شما نمی گفتید از همان روز اجرای برجام، تحریم ها برداشته می شود پس چرا با وجود برجام، باز تحریم تمدید می شود.

 

امام جمعه ساوه اظهار کرد: مردم عزتمند ایران از این در باغ سبز منتظر گلابی نباشید، با این رفتار که آقایان دارند، باغ را می سوزانند.

 

وی ادامه داد: راهکار همان سخن رهبر معظم انقلاب است باید علوی رفتار کرد در مجلس سنا، آمریکایی ها حتی یک رای مخالف تحریم ایران ندادند پس باید ایران هم قاطع عمل کند و تک تک تعهدات ایران برگردانده شود و کوتوله های سیاسی که پا روی پرچم نمی گذاشتند متوجه شوند حتی مردم خود آمریکا، پرچم کشورشان را می سوزانند ولی شما دشمن واضح را نمی بینید.

 

با حقوق های نجومی و فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان برخورد کنید

خطیب نمار جمعه ساوه با بیان اینکه حقوق های نجومی و فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان مشمول مرور زمان نمی شود، گفت: مردم منتظر برخورد علنی شما با غارتگران بیت المال بدون ملاحظه برادر یا آقازاده بودن هستند، اگر برخورد نکنید مایه شرمساری است.

 

وی افزود: بعضی از این مدیران به عنوان مدیر نمونه و ذخیره های کشور مدال افتخار گرفتند، هر چه زودتر برخورد کنید خواسته رهبری و مردم است.

 

حسینی با اشاره به سالروز مجلس به مناسبت شهادت آیت الله مدرس بیان کرد: این بیان امام(ره) که «مجلس در راس امور است» بستگی به خود نماینده دارد، نماینده ای که خود حرمت قانون را نگه ندارد، فساد کند موجب از بین رفتن حرمت مجلس می شود.

 

وی با اشاره به جنجال سازی یک نماینده وسعی در استفاده از مصونیت نمایندگان درباره شکایت شخصی افزود: نمایندگان وکیل الدوله نیستند وکیل مردم هستند و نماینده ای که از قانون کشور تبعیت نکند و مردم بی اطلاع را فراخوان کند اشتباه است، البته دستگاه قضایی هم باید سنجیده عمل می کرد.

 

امام جمعه ساوه تصریح کرد: مصونیت نمایندگان مجلس در خصوص انتقادها و اظهار نظرات در جایگاه خود است نه اینکه هر خلافی کرد مصونیت داشته باشد، طبق قانون اساسی حتی رهبر معظم انقلاب با مردم برابر است.

 

وی با بیان اینکه ائمه اطهار(ع) الگو هستند افزود: حضرت علی(ع) در محکمه ای با شکایت مرد یهودی حاضر شد بعد یک نماینده ای که قبل از نماینده شدن متهم شده است توقع دارد در دادگاه حاضر نشود در حالی که نظام جمهوری اسلامی در برابر جرم هیچ تفاوتی بین مردم قائل نمی شود و دستگاه قضایی هم باید مقتدرانه برخورد کند.

 

مسئولین به دانشجویان بیشتر توجه کنند

حسینی با اشاره به روز دانشجو گفت: این قشر فرهیخته جامعه به بیان امام(ره) مبدا تحولات کشور هستند و مسئولین باید حتما به این قشر آینده ساز توجه و رسیدگی بیشتری کنند.

 

وی با اشاره به معرفی رییس جدید دانشگاه آزاد ساوه افزود: پس از مدتی بلاتکلیفی مدیر جدید با سابقه قبلی مدیریت، انتخاب شدند تا به اوضاع سروسامان بدهند.

 

این کارشناس ارشد حقوق با اشاره به لزوم برگزاری کرسی های آزاد اندیشی مورد تاکید رهبر انقلاب بیان کرد: این کرسی های آزاد اندیشی اولا باید بدون بی ادبی و حرمت شکنی باشد، دوما در راستای مسایل مورد نیاز نظام باشد و سوما همه جناح ها بتوانند شرکت کنند و در اختیار گروه خاصی نباشد.

 

وی افزود: متاسفانه به لغو چندین سخنرانی واکنشی نشان داده نمی شود و ابراز شرمساری نمی کنند ولی سخن فردخاصی لغو می شود مایه شرمساری می شود.

انتهای پیام/

 
تگها: حسینی امام جمعه ساوه, آفتاب تابان برجام, تمدید تحریم 10 ساله برجام, سوال رییس جمهور, حقوق های نجومی فساد صندوق فرهنگیان, اخبار ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر