1397/10/28
salamup.ir
nashrkhabar.ir

صدور 16 هزار پرونده صنعتی در کل کشور/ یک ونیم میلیارد دلار برای اشتغال در روستاهابه فرمان رهبری تخصیص شد

21 آذر 1395 کد خبر : 988618284

به گزارش نارخبر، جمعی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس به همراه قائم مقام وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت در سفر دو روزه ای که به همت محمدرضا منصوری نماینده مردم ساوه وزرندیه به استان مرکزی داشتند در مراسم تقدیر از صنعتگران برتر شهرستان ساوه که تا شب ادامه داشت، شرکت کردند.

 

رضا رحمانی قائم مقام وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت گفت: کمیسیون صنایع از کمیسون های پر طرفدار بین نمایندگان است، مهندس اکبریان رییس کمیسیون صنایع، برنامه خوبی ترتیب دیدند که به استان های مختلف سفر می کنند و مشکلات را از نزدیک می بینند.

 

وی با اشاره به سابقه سه دوره نمایندگی مجلس از تبریز افزود: فعالیت در امر تولید کاری مقدس است، بیکاری در کشور حل نمی شود مگر اینکه اشتغال مولد حمایت شود و زیر بنای اشتغال مولد همین صنعت و معدن است.

 

رحمانی بیان کرد: بیش از 60درصد اشتغال مولد بر مبنای صنعت است که موجب افزایش قدرت ملی و امنیت اقتصادی می شود.

 

وی ادامه داد: باید نگاه را عوض کنیم و در هر لباس و سمت کشوری، صنعتی یا نظامی هستیم به فکر تولید و اشتغال زایی شویم.

 

قائم مقام وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت با بیان اینکه استان مرکزی از جمله استان های موفق در زمینه صنعت است، اظهار کرد: ستاد اقتصاد مقاومتی یک ستاد عملیاتی است که ساعات بسیاری برای بررسی و حل مشکلات صرف می شود.

 

وی با اشاره به دریافت آمار علاوه بر مشاهدات میدانی افزود: آمار صدور جواز های تاسیس و بهره بردای در حوزه صنعت و معدن با وجود نوسانات ارز، تحریم و تورم در سال های اخیر رشد داشته است.

 

رحمانی شرح داد: در سه سال گذشته بیش از 16 هزار پرونده صنعتی در کل کشور صادر شده است و شاهد رشد 3.9 درصدی صدور جواز تاسیس و رشد 17.8 از نطر سرمایه هستیم.

 

وی افزود: در 7 ماهه امسال نسبت به همین مدت در سال گذشته شاهد رشد 8.7  درصدی پروانه بهره برداری صنعتی بودیم.

 

رحمانی قائم مقام وزیر صنعت در ساوه

این مقام صنعتی کشور گفت: آمار توانیر نشان می دهد، چهار درصد برق صنعتی افزایش  داشته که نشانه فعال شدن واحدهای صنعتی است.

 

 

 

وی ادامه داد: در ابتدای دولت 6هزار و 800 واحد صنعتی تعطیل داشتیم که 4هزار واحد مجدد فعال شدن، در استان هم  6.1 رشد پروانه بهره برداری در استان مرکزی داشتیم که اشتغال 15.7 درصد رشد دارد البته سرمایه گذاری خوبی در پسا برجام در استان مرکزی شده که هنوز به آمار اضافه نشده است.

 

 

 

قائم مقام وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت بیان کرد: امسال برای صنایع کوچک و متوسط چند برنامه ویژه داشتیم و طرح رونق تولید یکی از این اقدامات است که در راستای بیانات رهبر معظم انقلاب برای حمایت از صنایع کوچک و متوسطه است که بیشترین آسیب را دیده اند و اکثرا مشکل سرمایه در گردش دارند و در این طرح تامین می شود.

 

 

 

وی افزود: 540 واحد در استان مرکزی از طریق طرح رونق تولید سرمایه در گردش تامین کردند که در کل کشور 12 هزار و 560 میلیارد تومان از بودجه  16 هزار میلیارد تومان این طرح داده شده است.

 

 

 

رحمانی اظهار کرد: بنابر گفته دکتر سیف اگر پروندهای بماند این بودجه قابل افزایش است و از مسئولین شهرستانی می خواهیم سخت گیری های بی مورد در شهرستان ها نکنید، واحدی که با یک کمک مالی آماده تولید است و می تواند بفروشد را حمایت کنید.

 

 

 

وی افزود: یک ونیم میلیارد دلار براساس فرمان رهبری برای اشتغال در روستاها تخصیص شده است، علاوه بر تسهیلات به 17هزار واحد برکات دیگری داشتیم که سال دیگر هم تمدید می کنم.

 

 

 

این جانشین وزیر تاکید کرد: وزیر صنعت جانشین ستاد اقتصاد مقاومتی در استان تهران و مرکزی است که به همین خاطر بیشتر به استان مرکزی سفر داریم و  مهندس منصوری نماینده ساوه و زرندیه در مجلس زحمات زیادی را در این راستا کشیدند که قابل تقدیر است.

 

انتهای پیام/
تگها: صنایع ساوه, نمایندگان کمیسیون صنایع مجلس, مشکلات صنعتگران, اخبار ساوه, آمار صنایع تعطیل کشور, اخبار ساوه, رحمانی قائم مقام وزیر صنعت معدن تجارت, اشتغال در روستاها به فرمان رهبری

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر