1397/03/02
salamup.ir
nashrkhabar.ir

نطرات مردم درباره آبگرفتگی ساوه و پاسخ مسئولین/ بررسی مشکلات آبگرفتگی ساوه با حضور مردم و مسئولین+ تصاویر

8 دی 1395 کد خبر : 988618408

به گزارش نارخبر، بارش 32.6 میلیمتر باران در شبانه روز گذشته در ساوه موجب آب گرفتگی معابر ساوه و تشکیل ستاد بحران در شهرداری این شهر شد که با واکنش مردم و پاسخ مسئولین همراه بود.

 

در ادامه نظرات مردم و مسئولین ساوه را در خصوص این مشکل بخوانید.

 

امید فرخ یکی از اهالی شهر با گلایه از عدم هدایت صحیح آب در ساوه گفت: در میدان مادر امکان رد شدن به آن طرف خیابان وجود ندارد، نهرها پر آب شده و خودروهای عبوری برای عبور از این دریاچه آبی مسابقه می گذارند که موجب پاشیدن آب به اطراف می شود و عابران پیاده حسابی خیس می شوند.

 

وی افزود: عوامل شهرداری زحمت بسیاری متحمل می شوند ولی شهر با وجود تغییرات برای زمان بحران دچار مشکل می شود.

 

کیفیت بد آسفالت موجب ایجاد چاله های آب می شود

محمدی یکی دیگر از شهروندان یکی از دلایل بروز این مشکل را کیفیت بد آسفالت دانست و افزود: آنقدر خرج آسفالت می کنند اما در آخر آسفالت به دلیل کیفیت پایین و عدم انطباق با شرایط محلی  زود خراب می شود و خیابان ها موقع بارش پر آب می شوند.

 

وی ادامه داد: با کوچکترین بارندگی شایسته شهر ساوه نیست سیل جاری شود.

 

آب گرفتگی یکی از ورودی های ساوه

 

گودال های طرح های شهرداری به حال خود رها نشوند

امیر رحیمی نیز با گلایه از طرح های نیمه کاره شهرداری گفت: در خیابان پیروزی هم شاهد آب گرفتگی هستیم بخصوص کوچه پنجم خیابان پیروزی پر آب شده است.

 

وی افزود: شهرداری بخاطر طرح پارکینگ تخریباتی انجام داده و گودال ها به حال خودشان رها شدند با کمترین بارندگی تبدیل به باتلاق می شوند از ستاد بحران تقاضا داریم رسیدگی کنند.

 

با کم شدن عرض نهرها امکان آب گرفتگی بیشتر می شود

حوا احمر از فعالان فرهنگی ساوه نیز گفت: این مشکل فقط برای یک یا دو سال اخیر نیست، زمانی که جوی های آب با عرض های بسیار هم وجود داشت این مشکل بود.

 

وی با انتقاد از تغییر ابعاد نهرها افزود: حالا که آبراهه های باریکی کنار خیابانها داریم چطور انتظار داریم که این مشکل ناپدید بشود.

 

ستاد بحران شهرداری ساوه

 

شهرداری با تشکیل ستاد بحران آماده رفع مشکلات مردم است/ دفع غلط زباله موجب گرفتگی بعضی نهرها شد

مصطفی احمدی معاون خدمات شهری شهردار ساوه در پاسخ به سخنان همشهریان گفت: با توجه به رحمت الهی که در حال نزول هست و بمنظور رفع آبگرفتگی ها کلیه نیروهای شهرداری و سازمانها در حال آماده باش هستند و جلسه ستاد مدیریت بحران شهرداری به ریاست دکتر جوادی شهردار ساوه و با حضور سعید کریمی رییس شورای شهر  تشکیل شد، از همه همشهریان که  موارد مشکل را گزارش کردند تشکر می کنم و به زودی برای رفع آن اقدام می شود.

 

وی افزود: با دعای خیر مردم باران خیلی خوبی نازل شئد که به دلیل حجم بالای بارش بعضا در برخی معابر جاری شد که نیروها در صدد حل مشکل هستند.

 

احمدی با اشاره به همکاری خوب نیروهای آتش نشانی بیان کرد: تیم آتش نشانی با نیرو و پمپهای قوی در بعضی قسمت هایی که آب راهی برای تخلیه نداشت مستقر شدند و آب را با پمپاژ هدایت و تخلیه کردند.

 

وی با اشاره به گرفتگی بعضی نهرها بخاطر جمع شدن زباله افزود: احداث خط پردازش از دوره قبل شروع شده بود و علیرغم تنگناها بطور جدی بعنوان یک‌ پروژه نیمه کاره پیگیری شد که انشاالله در بهمن ماه افتتاح می شود و قطعا ثمرات بیشماری دارد که اولین آن کمک به محیط زیست بخاطر دفن بی رویه حجم گسترده زباله  است که با راه اندازی آن بسیاری از زباله ها پس از بازیافت به چرخه استفاده برمی گردند.

 

عدم زیرسازی مناسب معابر از بزرگترین ایرادات شهرسازی ساوه است

محمد روشنی یکی از کارشناسان بخشداری نیز گفت: یکی از بزرگترین ایرادات شهرسازی، عدم زیرسازی مناسب معابر و شیب عرضی غیر استاندارد در معابر و شیب طولی ناکافی در طول جداول و انهار هست، حتی می تواند شکل جداول هم مورد انتقاد باشد، فقط اینکه قسمتهایی که آب جمع می شود اصلاح شود کافی نیست و باید شیبهای آبرو اصلاح شود.

 

وی افزود: اگر تمام چاله های موجود در شهر هم همین الان رصد شده و تمام اکیپ شهرداری هم در سطح شهر مشغول شوند باز هم کفاف رفع نقص کامل را نخواهد داد.

 

روشنی بیان کرد: این یک پروژه  کامل در پروسه ای چند ساله هست که باید با برنامه ریزی و زمانبندی رفع مشکل شود.

 

وی با بیان اینکه انتظار معجزه از مسولین شهری نداریم ولی انتظار تغییرات زیرساختی داریم، افزود: مورد دیگری که باعث جمع شدن موضعی آب در سطح معابر می شود، ایجاد دست اندازهای غیر استاندارد و عدم هدایت آب پشت این موانع به نهرها هست.

آب گرفتگی ساوه

آب گرفتگی نهرهای ساوه

آب گرفتگی خیابان های ساوه

با تشکر از گروه مردم و مسئولین

انتهای پیام/
تگها: شهرداری ساوه, آبگرفتگی معابر ساوه, پاسخ مسئولین به مشکلات مردم, کیفیت بد آسفالت ساوه, احمدی معاون خدمات شهری شهردار ساوه, روشنی بخشداری نوبران ساوه, اخبار ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر