1397/03/02
salamup.ir
nashrkhabar.ir

حرکت زائرین پیاده حضرت معصومه کریمه اهل بیت (س) از ساوه+ تصاویر

19 دی 1395 کد خبر : 988618479

به گزارش نارخبر، کاروان زایران پیاده با عنوان « حرم تا حرم» برای پنجمین سال متوالی از ساوه راهی حرم حضرت معصومه (س) شد.

 


امیر رجبی مسئول این کاروان گفت :‌ در آستانه ی وفات حضرت معصومه (س) و قیام خونین مردم قم در 19 دیماه سال 1356 با هدف گرامیداشت مقام این بانوی بزرگوار اسلام، با همت علاقمندان این کاروان به حرکت در آمد.


وی افزود : با تجمع زایران در حرم حضرت سید اسحاق بن موسی الکاظم (ع) تا حرم حضرت معصومه (‌ع ) پیاده روی می شود.

 

رجبی بیان کرد: این کاروان مردمی با عنوان "از کریم اهل بیت(ع) تا کریمه اهل بیت(س) " به همت نمازگزارن مسجد امام حسن مجتبی (ع) از دلسوختگان ائمه اطهار(ع) در شهرستان ساوه تشکیل و  برای دومین سال به همراه 15 نفر  از زایران شهرستان زرندیه راهی زیارت آن بانوی کریمه شد.

وی با اشاره به مشارکت حدود 250 نفری و حضور جانبازان دربین زائرین ادامه داد: در این کاروان از پیر تا جوان و هر قشر جامعه ثبت نام کردند و در راه به خواندن قرآن، زیارت عاشورا، تشکیل حلقه های معرفتی ، اجرای برنامه های بصیرتی و عزاداری مشغول هستند.


این خادم با اشاره به مسیر حرکت حدود 80 کیلومتری این کاروان گفت: زائرین از مسجد امام حسن مجتبی(ع) در ساوه حرکت کرده و پس از عبور از داخل شهر و زیارت شهدای گمنام مسجد انقلاب، وارد جاده ساوه - سلفچگان شدند و پس از عبور از روستاهای هریسان و قره چای، شب اول را در شهر جعفریه استراحت می کنند سپس در روز دوم به سمت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) می روند.

کاروان پیاده ساوه

 

ائمه اطهار(ع) برای زیارت حضرت معصومه (س) تاکید دارند

حجت الاسلام بهاری روحانی این کاروان نیز گفت : امامان بزرگوار حضرت صادق(ع) ، رضا (ع) و جواد (ع) برای زیارت حضرت معصومه (س) تاکید فراوان فرموده اند.

 

وی با اشاره به اینکه ائمه معصومین به پیاده روی به حرم اهل بیت (ع) سفارش کرده اند ، افزود : ما هم با استفاده از این فرصت و شرکت در این کار بزرگ فرهنگی از ثواب این کار بهره مند می شویم.

 

بهاری بیان کرد: کاروان زوار حضرت فاطمه معصومه(س) که در سالروز قیام خونین مردم قم عازم شهر فقه و انقلاب اسلامی شده اند با هدف تجدید بیعتی دوباره با آرمان های بلند انقلاب اسلامی، منویات رهبر معظم انقلاب و ابراز ارادت به اهل بیت (ع) این مسیر را پیاده روی می کنند و با حضور در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) در کنار خیل عزاداران آن حضرت و دلسوختگان خاندان پاک نبوی(ع) عزاداری می کنند.

کاروان پیاده زایران ساوه

کاروان پیاده زایران ساوه

کاروان پیاده زایران ساوه

کاروان پیاده زایران ساوه

کاروام زایران پیاده ساوه

کاروام زایران پیاده ساوه

کاروام زایران پیاده ساوه

کاروان پیاده زایران ساوه

کاروان پیاده زایران ساوه

کاروان پیاده زایران ساوه

کاروان پیاده زایران ساوه


انتهای پیام/
تگها: کاروان پیاده ساوه, زائرین پیاده حضرت معصومه کریمه اهل بیت (س), عکس کاروان پیاده, اخبار ساوه, امیر رجبی خادم کاروان, حجت الاسلام بهاری, زائرین زرندیه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر