1397/03/02
salamup.ir
nashrkhabar.ir

هاشمی رفسنجانی از پیشتازان تشکیل انقلاب اسلامی در کنار امام و رهبری بود

20 دی 1395 کد خبر : 988618484

به گزارش نارخبر، با حضور مسئولین و مردم شهرستان ساوه مراسم بزرگداشت ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مسجد انقلاب ساوه برگزار شد.

 

حجت‌الاسلام سیدابراهیم حسینی امام جمعه ساوه در این مراسم گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی از پیشتازان تشکیل انقلاب اسلامی در کنار امام راحل و رهبرمعظم انقلاب بود و مجاهدت های وی  در دوران مبارزه و  انقلاب، فراموش نمی شود.

 

وی گذشت از جان و مال در راه انقلاب را ویژگی این مجاهد دانست و افزود: مرحوم هاشمی از انقلابیون و مبارزان راستین انقلاب بود و شکنجه های بسیاری را تحمل کرد که پس از انقلاب هم نقش بسزایی در پیروزی نظام در جنگ و فتنه‌های اول انقلاب نظیر فتنه بنی صدر داشت.

حسینی با اشاره به یار دیرین بودن انقلاب و رهبری به عنوان ویژگی دیگر رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: رهبر معظم‌ انقلاب در یکی از سخنان مهم خود فرمودند که هیچ کس برای من هاشمی نمی‌شود.

 

وی افزود: در دوران فتنه 88 با وجود برخی ناجوانمردی‌ها،اما رهبری هرگز رابطه خود را با مرحوم هاشمی رفسنجانی قطع نکرد.

 

امام جمعه ساوه تاکید کرد: مرحوم هاشمی در مسندهای ممتازی که بر عهده داشت تا آخرین روز عمرش پای رهبری و نظام اسلامی ایستاد و در مقابل همه دشمنان انقلاب مقاومت کرد.

 

وی افزود: فتنه‌های سال‌های اول انقلاب و فتنه های بعدی برای تضعیف انقلاب بود و دشمنان تصمیم داشتند که این یار دیرین امام و رهبری را از نظام جدا کنند اما رهبر معظم انقلاب با سپردن ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام به عنوان عالی‌ترین منصب خدمتگزاری در نظام اسلامی، وجود ایشان را در انقلاب حفظ کردند.

 

مراسم ختم مرحوم حجت الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی در ساوه

مراسم ختم مرحوم حجت الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی در ساوه

مراسم ختم مرحوم حجت الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی در ساوه

مراسم ختم مرحوم حجت الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی در ساوه


انتهای پیام/
تگها: پیشتازان تشکیل انقلاب اسلامی, هاشمی و رهبری, اخبار ساوه, حسینی امام جمعه ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر