1396/04/29
نخست » » زنان با حضور در عرصه های مختلف زمینه ساز ترقی می شوند
salamup.ir
avini
nashrkhabar.ir

زنان با حضور در عرصه های مختلف زمینه ساز ترقی می شوند

22 دی 1395 کد خبر : 988618496

به گزارش نارخبر، حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی امام جمعه ساوه ضمن اقامه نماز جماعت در دبیرستان نمونه اختر گفت: دختران و زنان می توانند با حضور موثر در عرصه های مختلف فرهنگی و علمی زمینه ساز ترقی و تعالی جامعه باشند.
نماز جماعت مغرب و عشا دبیرستان دوره اول نمونه به امامت امام جمعه و با حضور مدير آموزش و پرورش برگزار شد.

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی ضمن عرض تسلیت وفات حضرت معصومه (س) گفت: حضرت معصومه (س) یکی از بزرگ ترین بانوان اسلام است که در راه دیدار و حمایت از ولی امر زمان خویش ، امام رضا (ع) رنج سفر را تحمل نمود لیکن در اراده خود استوار باقی ماند.

امام جمعه ساوه در ادامه با بیان ارزش و جایگاه والای زن در دین اسلام گفت: عالی ترین نقش سازنده جوامع بشری بر عهده زنان هر جامعه است. وی نقش زنان و دختران را در حفظ عفت اجتماعی پررنگ دانست و اظهار داشت: اگر بانوان جامعه، عفت پیشه و متدین باشند و اصول اخلاقی اسلامی را رعایت نمایند، ‌آن جامعه در کمال سلامت اخلاقی و سعادت انسانی خواهد بود.

حسینی تصریح کرد: دشمن امروزه با هجمه های فرهنگی از طریق فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای اقدام به انتشار موارد غیر اخلاقی و غیردینی هم چون ارتباط عاطفی با نامحرم نموده و سعی در رسوخ به افکار جوانان جامعه را دارد. وی افزود: در ترویج مسائل مغایر با عفت ، حیا و حجاب؛ بانوان جامعه بیشتر در معرض خطر قرار دارند.

وی خاطر نشان کرد: زنان در دین اسلام دارای شان و جایگاه والایی هستند لیکن در جوامع فاسد غربی به زنان نگاهی ابزاری می شود. وی ادامه داد: اسلام مخالف حضور زنان در اجتماع نبوده بلکه معتقد به حضور سالم و موثر آنان در جامعه است.

امام جمعه ساوه بیان کرد: علاوه بر تاثیر بسزای بانوان در اعتلای فرهنگی کشور، دختران و زنان می توانند با حضور موثر در عرصه های مختلفی هم چون زمینه های علمی زمینه ساز ترقی و تعالی جامعه باشند.

وی در پایان دانش آموزان را به رعایت حجاب، استفاده صحیح از شبکه های اجتماعی، ارتباط با خداوند و دوستی با قرآن و تلاش در جهت کسب علم دعوت نمود.
تگها: آموزش و پرورش ساوه, عبدالله سالمی, امام جمعه ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر