1397/09/28
salamup.ir
nashrkhabar.ir

از ایجاد شغل در زمینه صنایع دستی و گردشگری حمایت شود/ یک و نیم میلیارد دلار برای حمایت از صنایع دستی در کمیسیون صنایع

3 بهمن 1395 کد خبر : 988618560

به گزارش نارخبر، محمدرضا منصوری نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس گفت: ایجاد شغل برای جمعیت جوان بیکار نیاز به هزینه و سرمایه گذاری دارد با این وجود ایجاد شغل در زمینه صنایع دستی چندان هزینه بر نیست و توجه به این مهم می تواند در ایجاد شغل موثر باشد.

وی افزود: اگر هزینه های بیمه بیکاری جوانان را در حوزه آموزش و کارآفرینی به کار بگیریم قطعا بیشتر شاهد اشتغال جوانان و رشد می شویم.

منصوری بیان کرد: قیمت دلار به چهار هزار تومان افزایش یافته و ما نتوانسته ایم کالا را به پول تبدیل کنیم و هنوز واردات کالا بر کشور حاکم است.

 

منصوری نماینده ساوه و زرندیه مجلس


وی تاکید کرد: هزینه ای که صرف بیمه بیکاری می شود در ۶ ماه رقم بالایی می شود که می توان آنرا صرف آموزش کرد، همچنین هزینه این مهم را می توان از محل هدفمندی یارانه ها نیز تامین کرد و موجب افزایش توانمندی افراد شد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه صنایع دستی برند با ارزشی است که با بی توجهی در حال از دست دادن آن هستیم، افزود: در کارگروه اشتغال یک و نیم میلیارد دلار به این بخش اختصاص داده شده که می‌تواند مسئله اشتغال را تا حدودی حل کند. اگر موضوع مذکور محقق شود می‌تواند خبری خوب برای جوانان و دستاورد مهمی برای دولت باشد.

وی بر توجه به ابنیه تاریخی شهرستان ساوه نیز تاکید کرد و گفت: با توجه به آثار و ابنیه تاریخی ساوه می‌توان جایگاه این شهرستان و زرندیه را ارتقا داد.
انتهای پیام/اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر