1398/03/01
salamup.ir
nashrkhabar.ir

نمایشگاه سوغات و صنایع دستی ساوه گشایش یافت

16 بهمن 1395 کد خبر : 988618636

به گزار نارخبر، همزمان با فرا رسیدن دهه مبارک فجر نمایشگاه سوغات و صنایع دستی در شهرستان ساوه گشایش یافت.

رضا ایاز رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ساوه در مراسم آغاز بکار این نمایشگاه حمایت از هنرمندان ساوجی را اصلی ترین رویکرد برگزاری این نمایشگاه دانست و گفت: این نمایشگاه با حضور 16 هنرمند برپا شده و از امروز تا پایان دهه مبارک فجر میزبان علاقمندان از ساعت 15.30 لغایت 20.30 خواهد بود.

وی افزود: این نمایشگاه مشتمل بر غرفه های تابلو فرش، صنایع چرمی، چهل تکه دوزی، ظروف کریستالی، رمان دوزی و ... است.

 

ایاز بیان کرد: در این نمایشگاه انواع سوغات شهر ساوه شامل نان قندی، روح افزا و ... نیز عرضه می‌شود.

وی توانمندسازی بانوان خانه دار را از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه دانست و گفت: این نمایشگاه به دنبال آن است که هنر بانوان ساوجی را در معرض دید قرار دهد.

ایاز افزود: با برپایی این نمایشگاه‌ها انگیزه بانوان هنرمند برای فعالیت در حوزه صنایع دستی افزایش یافته و می‌توانند تولیدات خود را به فروش رسانده و علاوه بر اشتغالزایی برای بانوان هنرمند خانه دار به بهبود اقتصاد خانوارها کمک خواهد شد.

وی به وجود 370 رشته هنری صنایع دستی در ایران اشاره کرد و گفت: از این تعداد بیش از 100 رشته در استان مرکزی و شهرستان ساوه رونق دارد و هنرمندان در این رشته‌ها فعالیت می‌کنند و فعال‌ترین رشته‌های صنایع دستی در این شهرستان معرق، منبت، سوخته روی چوب، کیف‌دوزی، تولیدات پارچه‌ای، پیکرتراشی، میناکاری، سفالگری است.

 

 

صنایع دستی ساوه

 

نقل ایسنا

به گفته ایاز در این شهرستان  135 هنرمند در رشته صنایع دستی فعالیت دارند که تولیدات آنها در رشته‌های مختلف در بازارهای استان مرکزی و سایر شهرهای کشور عرضه می‌شود.اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر