1398/04/31
salamup.ir
nashrkhabar.ir

اعتلا و شناساندن فرهنگ کشور مهمترین هدف سیاست های سازمان میراث فرهنگی است

10 اسفند 1395 کد خبر : 988618761

به گزارش نارخبر،  جلسه ستاد اجرائی خدمات سفرهای نوروزی استان مرکزی با حضور رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، استاندار مرکزی به همراه نماینده مردم ساوه و زرندیه و مسئولین محلی در زرندیه برگزار شد.

 

میرهادی قره‌سید رومیانی معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در این جلسه گفت: سیاست‌گذاری‌های جدیدی را در حوزه میراث فرهنگی و صنایع دستی شده است که اعتلا و شناساندن فرهنگ کشور مهمترین هدف سیاست های سازمان میراث فرهنگی است.
وی افزود: اتفاقات خوبی در این حوزه با توجه به سیاست های جدید در حال وقوع است که می تواند در افزایش سفر و شناسانده شدن بهتر جاذبه های دیدنی کشور کمک کند.

میراث فرهنگی ساوه


رومیانی با اشاره به بازدیدهایی که داشته است، بیان کرد: استان مرکزی ظرفیت بالایی در حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی دارد و می تواند در سیاست گذاری‌ها و برنامه‌هایی که از سوی سازمان میراث فرهنگی در حال شکل‌گیری است، سهم زیادی داشته باشد.
وی افزود: میراث فرهنگی و جاذبه های گردشگری می تواند به مزیت های دیگر این استان در زمینه های مختلف برای اشتغال زایی کمک کند.


معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور بیان کرد:  مسجد جامع تاریخی ساوه با قدمت هزارساله و دیگر آثار به عنوان میراث بسیار بزرگی از قرون گذشته به ما منتقل شده است و این مسجد جامع یکی از ارزشمندترین میراث های تاریخی استان مرکزی در اختیار است.
وی در پایان مهمترین فلسفه ایجاد سازمان میراث فرهنگی در اسناد بالادستی را تعالی بشر و عبرت گرفتن از میراث های فرهنگی دانست.

انتهای پیام/اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر