1398/04/31
salamup.ir
nashrkhabar.ir

تامین آب و احداث کنارگذر ساوه تا دو سال آینده/بودجه بهداشت و درمان ساوه بیشترین رشد را در کشور داشته است

19 فروردین 1396 کد خبر : 988618874

به گزارش نارخبر، سال 95 با فراز و نشیب های فراوان برای اهالی ساوه گذشت و شاهد کلنگ زنی و مصوبات چندین پروژه بودیم که در گفتگویی با نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس به بررسی روند پیشرفت و زمان تحقق آنها پرداختیم.

 

محمدرضا منصوری نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس در گفتگو با نارخبر، گفت: تامین آب از سد کوچری مهمترین پروژه ای بود که در سفر هیئت دولت به استان مرکزی قولش گرفته شد و تا دوسال دیگر به بهره برداری می رسد.

وی افزود: این طرح بزرگترین خدمت می تواند در دو سال آینده باشد و بخشی از مشکلات آب شرب و بخش صنعتی را حل کند.

 

آب ساوه

منصوری با اشاره به مشکلات راه ها و آمار بالای تصادفات در این حوزه بیان کرد: تکمیل دوبانده شدن بویین زهرا و آسفالت بخشی از راههای خرقان از اقدامات خوبی بود که انجام شد و 500 تن قیر رایگان هم گرفتیم که با مساعد شدن وضعیت جوی به کار گرفته می شود.

وی افزود: با تکمیل دوبانده نمودن محور ساوه-بوئین زهرا آمار سوانح جاده ای در این محور به نحو قابل توجهی کاهش یافته است.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بیان کرد: اکثر راهها مجوزش را گرفتیم که با مصوب و تخصیص شدن بودجه امیدواریم به زودی شاهد عملیاتی شدن آن باشیم، اخد مجوز راه آهن سریع السیر برای تهران-ساوه یکی از مهمترین مصوبات سال 95 بود.

وی ادامه داد: اخذ مجوز کنارگذر شرق و غرب ساوه یکی از دستاوردهای مهم شهری بود که در سال 96 اجرایی می شود و تا حداکثر دو سال آینده به بهره برداری می رسد.

 

بودجه بهداشت و درمان ساوه با 70 درصد بیشترین رشد را در کشور داشت

این نماینده مجلس با اشاره به اهمیت بهداشت و درمان گفت: مرکز درمانی در ساوه و زرندیه مجوز و بودجش گرفته شده است که در حال ساخت است و بحث بودجه بهداشت و درمان این حوزه به 24 میلیارد تومان با رشد70 درصد مواجه شد که یکی از بالاترین رشدهای بودجه در کشور بود.

وی افزود: مجوز درمانگاه تخصصی دندانپزشکی ساوه هم گرفته شده بود و از 16 یونیتی که وزیر بهداشت قول داده بودند، شش یونیت تحویل شد که مابقی هم به زودی گرفته می شود.

منصوری شرح داد: : با احداث این  درمانگاه طی ماه‌های آینده، تمامی خدمات مورد نیاز به شهروندان ارائه می شود.

 

 

 
تگها: منصوری نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس, وعده وزیر بهداشت, پروژ] ه های ساوه, اخبار ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر