1398/01/05
salamup.ir
nashrkhabar.ir

عدم کفایت مدیران و تحریم عامل عقب ماندن صنایع از ظرفیت واقعی تولید/ اعطای 800میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی استان مرکزی

26 تیر 1396 کد خبر : 988619292

به گزارش نارخبر، داود میرزایی دبیر اجرایی خانه کارگر استان مرکزی گفت: عدم کفایت برخی مدیران و تحریم های ظالمانه سبب شده واحدهای تولیدی نتوانند بر اساس ظرفیت اسمی خود کار کنند که با توجه به اینکه اولویت دولت اشتغال، تولید و اقتصاد است، امیدواریم واحدهای تولیدی را از این شرایط نجات دهد در این راستا تا کنون در طرح رونق و تولید 800میلیارد تومان به واحدهای تولیدی استان مرکزی تسهیلات پرداخت شده است.

وی افزود: عمده مشکل کارگران در اراک مشکلات شرکت هپکو و شرکت آونگان بود که جزء واحدها و صنایع بزرگ بودند در بحث خصوصی سازی آنها ضربه سنگیی به این دو واحد وارد شد که با پیگیری استاندار، دبیر اجرایی خانه کارگر و نمایندگان مجلس قرار بر این است که شرکت آونگان که به بخش خصوصی واگذارشده راه اندازی و احیا شود.

 

 

میرزایی با اشاره به ادامه مشکلات هپکو بیان کرد: شرکت هپکو نیز با پیگیری هایی که شد از مالک قبلی که توان اداره آن را نداشت سلب مالکیت وبه بخش خصوصی ومالکی که توانایی اداره و مدیریت این واحد را داشت، واگذار شد و مالک جدید متعهد شد شرکت هپکو که یک برند جهانی است را به جایگاه اصلی خود برساند وفرصت های شغلی از دست رفته را احیا کند.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات خانه کارگر این است که با اینکه مدافع حقوق جامعه کارگری است ولی گاهی شاهد هستیم، کارگران برای حل مشکل خود به دیگر ارگانها مراجعه می کنند و این برای ما یک ضعف است و تلاش داریم خانه کارگر به جایگاه اصلی خود با اعتماد سازی برسد تا کارگران آن را به عنوان مدافع حقوق خود بپذیرند.

 

دبیر اجرایی خانه کارگر ساوه و زرندیه عنوان کرد: متاسفانه در گذشته اعتقادی به تشکلات کارگری وجود نداشت وحتی در جهت پرچیده شدن شورای اسلامی کار تلاش شد ولی اخیرا تشکل های کارگری مورد توجه قرار گرفت و در برخی از استانها تشکیل شد.

وی افزود: انتخاب آقای نوربخش برای سازمان تامین اجتماعی اقدام خوبی بود که با این انتخاب به امور مالی نظم بازگشت ولی با توجه به اینکه دکتر ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی متعلق به جامعه کارگری است انتظار بیشتری داریم، اما گستردگی وظایف وزارت کار بخصوص در حوزه بهزیستی و حاشیه نشینی موجب دور نگه داشته شدن آقای ربیعی از حوزه کار شده بود.

 

خانه کاگر میرزایی

 

میرزایی با اشاره به هدف از راه اندازی خانه کارگر اظهار کرد: خانه کارگر بعد از انقلاب اسلامی بعنوان یک تشکل صنفی و ولایتمدار است که با فرمان امام راحل، و تلاش بزرگان انقلاب با هدف کمک ودفاع از حقوق حقه جامعه کارگری، تشکیل و جایگزین سندیکاهای کارگری شد.

وی با اشاره به خدمات متنوع این تشکل کارگری شرح داد: فعالیتهای این مرکز خدماتی به جامعه کارگری و خانواده آنان شامل آموزش های کوتاه مدت کاملا رایگان ، کلاسهای زبان انگلیسی در تمام مقطع تحصیلی، آموزش کلاسهای کامپیوتر، کلاسهای هنری شامل خیاطی، گلدوزی وبهره مندی کارگران ازاقامت های تفریحی و زائر سراهای مشهد مقدس با تخفیف 20تا80درصد است و در هر دوره بیش از 600نفر از خدمات آموزشی رایگان و کوتاه مدت تشکیلات بهره مند می شوند.

 

دبیر اجرایی خانه کارگر استان مرکزی تصریح کرد: خانه کارگر با توجه به رسالت خود، این آمادگی را دارد که مشکلات جامعه کارگری را رصد و آن رادر سطح شهرستان، استان وحتی کشور پیگیری کند ومطبوعات در این راستا نقش مهمی همپای دبیر اجرایی در حل و پیگیری مشکلات کارگران دارند.

انتهای پیام/
تگها: دبیر اجرایی خانه کارگر ساوه و زرندیه, دبیر اجرایی خانه کارگر استان مرکزی, مشکلات کارگران, مشکلات شرکت هپکو و شرکت آونگان, اخبار ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر