1397/03/31
salamup.ir
nashrkhabar.ir

دولت شرایط رقابت پذیری را برای تولید کنندگان فراهم کند / به نتیجه ایده آل اقتصاد مقاومتی نرسیده ایم

17 تیر 1396 کد خبر : 988619294

به گزارش نارخبر، داود میرزایی دبیر اجرایی خانه کارگر استان مرکزی به خبرنگار نارخبر، گفت: مشکلات جامعه کارگری قابل توصیف نیست بخش عمده این مشکلات ناشی از دولتهای گذشته بود که بخاطر عدم توجه به عرصه تولید و کار به عنوان یک ارث باقی مانده است، هرچند ما از دولت تدبیر و امید انتظار داشتیم در طول چهار سال این مشکلات حل شود و خوشبختانه بخش اعظم آنها حل شده است و امیدواریم دولتمردان ومدیران دولت تدبیر به دغدغه های رهبر معظم انقلاب که بحث اشتغال و تولید است توجه جدی کنند و تمامی مشکلات کار و تولید با جدیت پیگیری و حل شود.

وی افزود: ما به دولت تدبیر و امید در حل مشکلات نمره 100 نمی دهیم ولی زمینه را فراهم نموده که به این سمت برود و تاحدودی مشکلات کار و تولید حل شده است.

 

میرزایی بیان کرد: در دولت های گذشته صنعت و اقتصاد در چاه 90متری فرورفته و حالت خفگی به آن دست داده بود ولی صنایع به امید حل بیشتر مشکلات زنده هستند و ما امیدواریم این قضیه سرعت بگیرد ومسیر بازیابی خود را به سرعت پیدا کنند.

وی ادامه داد: برای حل مشکلات جامعه کارگری ابتدا باید مشکل ساختاری اقتصاد کشور که نشأت گرفته از تولید است حل شود زیرا تا زمانی که تولید جایگاه اصلی خود را پیدا نکند، مشکل اشتغال و جامعه کارگری حل نمی شود و قطعا زمانی که کارخانجات رونق بگیرند،رونق اقتصاد به چرخه تولید بر می گردد و مشکلات جامعه کارگری حل می شود.

 

اجازه ورود به کالاهای مشابه خارجی داده نشود/ به نتیجه ایده آل اقتصاد مقاومتی نرسیده ایم

دبیر اجرایی تشکیلات خانه کارگر شهرستانهای ساوه و زرندیه اظهار کرد: بحث تکیه به ظرفیت های داخلی از تاکیدات رهبر معظم انقلاب است وجامعه کارگری نیز تابع رهنمودهای ولایت فقیه است زیرا وقتی مقام معظم له موضوعی را مطرح می کنند همه جوانب آن را بررسی نموده است بنابراین ما باید نگاهمان را نسبت به بیرون برای تولید و اشتغال قطع کنیم.

وی افزود: لازمه فعال شدن ظرفیتهای داخلی حمایت از تولید کننده و اطمینان دادن به آنها و توجه به این مهم است که خیلی از کالاهای داخلی ما با کالای خارجی برابری می کند وحتی بر آن برتری دارد ما نباید اجازه ورود به کالاهایی که مشابه آن وحتی با کیفیت بهتر درداخل تولید می شود را بدهیم.

 

میرزایی تصریح کرد: یکی از مشکلات ما این است که قیمت تمام شده کالاهای داخلی بالا است و باید شرایطی ایجاد کنیم که رقابت پذیر باشند و مردم با ترغیب و تشویق از تولید داخلی استفاده کنند و اینکه رهبری معظم دوسال است اقتصاد مقاومتی را مطرح می کنند به این دلیل است که احساس می کنند به نتیجه ایده آل نرسیده ایم و امیدواریم این مسئله هرچه سریعتر مرتفع شود.

وی ادامه داد: باید موانع از مسیر سرمایه گذار و تولید کننده برداشته شود و سرمایه گذار  به سمتی برود که وقتی هزینه مواد اولیه با ریال تهیه می شود بتواند کالای خود را به دلار صادر کند زیرا اگر قرار باشد واحد تولیدی مواد اولیه خود را با دلار تهیه وکالای تولید شده را به ریال بفروشد این کارخانه دوام نخواهد آورد وضربه سنگینی به اقتصاد کشور وارد می شود. دولت شرایط را برای بازاریابی در اختیار تولید کنندگان قرار دهد.

میرزایی خانه کارگر استان مرکزی

مسائل حقوقی و درآمدی کارگران حل شود

دبیر اجرایی خانه کارگر استان مرکزی تاکید کرد: دولت باید فرصت را در اختیارتولید کنندگان قرار دهد که بتوانند بازاریابی کنند وشرایط را برای بازاریابی فراهم کنند زیرا نگاه ما این است که کارگران ستون های اقتصاد مقاومتی هستند ولذا باید به مسائل و دغدغه های آنان توجه ویژه شود ولی متاسفانه مسائل حقوقی و درآمدی کارگران سبب شده که خانواده آنان از لحاظ آموزش، بهداشت و معیشت با مشکل مواجه شوند.

وی افزود: قرار بر این بود که دولت های گذشته بر اساس اصل 144 کارخانجات وصنایع بزرگ را خصوصی سازی کنند ودولت نیز خود را کوچکتر کند و به بخش خصوصی واگذار کند که توانایی و تخصص مدیریت صنعت را دارند و این بخش خصوصی توانمند و به دنبال ارتقاء وتوسعه صنعت باشد.

 

این فعال کارگری تصریح کرد: متأسفانه این واحدها در اختیار کسانی قرار گرفت که هدفی جز سوءاستفاده، تصرف املاک و برخوردارشدن از وام های کلان را نداشتند و بلافاصله شروع به تعدیل نیرو وحذف اشتغال مولد کردند و نه تنها شغل جدیدی را ایجاد نکردند بلکه نیروهای خود را به نصف و کمتر کاهش دادند وخیلی از مشاغل را از بین بردند و ضربه سنگینی به اقتصاد جامعه کارگری وارد کردو معزل بیکاری را در جامعه گسترش داد.

 وی ادامه داد: خانه کارگر تشکیلات مرکزی به این نتیجه رسیدند که تغییراتی در تشکیلات کارگری شهرستان ساوه ایجاد کنند واین نشان داد که شرایط موجود قانع کننده نیست ونگاهشان به تشکیلات بیش از این است و انتظارشان این است که با تغییر وتحول، خدمات بیشتری ارائه و مشکلات جامعه کارگری را بیشتر رصد و حل کنند.

 

خانه کارگر استان مرکزی در بحث آموزش و عضوگیری در کشور اول شد

دبیر اجرایی خانه کارگر استان مرکزی توضیح داد: در استان مرکزی دوخانه کارگر یکی درساوه ویکی در استان مرکزی داریم و اوایل فرودین 95جلسه ای با حضور مسئولین آموزش و اعضا برگزارشد و خانه کارگر استان مرکزی از لحاظ بعد تشکیلات نسبت به ساوه و حتی کشور خیلی ضعیف است ولی در بحث آموزش و عضوگیری دررتبه اول کشور قرار دارد.

وی افزود : علت موفقیت وکسب رتبه برتر تشکیلات خانه کارگراین بود که از فضای آموزشی موجود 100درصد و حتی بیشتر استفاده کردیم و همچنین هدفهایی که شورای مرکزی برای آموزش برنامه ریزی کرده بود نیز به بهترین شکل ممکن استفاده کردیم.

 

میرزایی گفت: متاسفانه با توجه به جایگاه ساوه، رتبه ضعیف موجود در شأن این شهرستان نیست و تلاش بر این است اراک را در همان جایگاه حفظ کنیم ولی ساوه را به سمت وسوی بالاتر ارتقا بدهیم که در حال حاضر 50هزار نفرعضو کارت دار در خانه کارگر ساوه و بین 30-20هزار نفر عضو کارت دار در اراک داریم.

وی افزود: خانه کارگر اراک حدود 10سال با چالش و حاشیه مواجه بود که عملیات آن متوقف و نیمه تعطیل بود که از اواسط 95 که در این مجموعه مأموریت پیدا کردم تلاش کردم این مجموعه را به سمت پویایی ببریم که نمونه پویایی رتبه ممتاز آن در سطح کشور در عضو گیری و آموزش بود.

انتهای پیام/

 
تگها: دبیر اجرایی خانه کارگر استان مرکزی میرزایی, مشکلات کارگری, تشکیلات خانه کارگر ساوه و زرندیه میرزایی, نتیجه ایده آل اقتصاد مقاومتی, اخبار ساوه و زرندیه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر