1397/03/02
salamup.ir
nashrkhabar.ir

طرح درمان در منزل موجب رضایت بیماران و افزایش ظرفیت خدمات بیمارستانی می شود/ خدمات دهی طرح درمان در منزل به زودی در ساوه و زرندیه

19 تیر 1396 کد خبر : 988619298

به گزارش نارخبر، یکی از نیازهای هر انسانی دریافت خدمات مراقبت و پرستاری بخصوص در دورانی است که توان انجام امور خود را ندارد، به تازگی خدمات پرستاری در منزل نیز ممکن شده است که برای کسب اطلاع بیشتر گفتگویی داشتیم که در ادامه آمده است.

 

مینا رخشی مدیر پرستاری دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: با توجه ببه راه اندازی موسسات ارائه دهنده خدمات مراقبت در منزل، طرح درمان در منزل نیز در شهرستانهای ساوه و زرندیه به زودی اجرا می شود.

وی افزود: مزایای این طرح شامل کاهش زمان بستری بیماران مزمن(بیماران مغزی- جراحی- ارتوپدی- صعب العلاج) دربیمارستان و بدنبال آن زمینه کاهش هزینه های درمانی هم یرای بیمار و هم برای سیستم درمانی شهر،کاهش عفونت های بیمارستانی، راحتی همراهان و خود بیماران، بازگشت سریعتر بیمار به زندگی عادی، کاهش اشغال تخت بیمارستانها و ازدیاد زمینه پذیرش بیماران اورژانسی و حاد در بیمارستانها است و علاوه بر اینها جلو فعالیت افراد سود جو که بنام پرستار حرفه ای با تعرفه های غیر متعارف به منازل بیماران رفته و باعث شاکی شدن همراهان از مبلغ پرداختی می شود، گرفته می شود.

 

رخشی بیان کرد : مراکز مراقبت در منزل یک مرکز قانونی دارای مجوز کار از واحد نظارت بر درمان دانشکده علوم پزشکی ساوه و توسط افراد مجرب و حرفه ای در زمینه پرستاری اداره می شوند و تحت نظارت یک پزشک با معرفی واحد مراقبت در منزل بیمارستانها و با نظر خود پزشک معالج بیمار، خدمات می دهند و در هر ساعت از شبانه روز باحضور مسئول فنی آماده ارائه خدمات پرستاری و درمانی با تعرفه های دولتی تحت پوشش بیمه ها هستند.

وی ادامه داد: اولین مرکز مراقبت در منزل شهرستان ساوه با پیگیری های لازم فرد موسس، در آینده ای نزدیک افتتاح شده که نام و محل آن نیز اطلاع رسانی می شود.

طرح درمان در منزل ساوه

 

مدیر پرستاری دانشکده علوم پزشکی ساوه اظهار کرد: در شهر مامونیه شهرستان زرندیه نیز با پیگیری همکاران، پرستاران مجرب و حرفه ای این شهر جهت دریافت مجوز برای تاسیس مرکز مراقبت در منزل معرفی شده اند که امیدواریم به زودی این مرکز دایر شده وشهروندان محترم این شهرستان نیز بتوانند از خدمات آن بهره مند شوند.

وی تصریح کرد: این مراکز بازوی توانمند خدمات درمانی و پرستاری محسوب شده وبا عث می شود این خدمات به نحو قابل قبول وموثر به منزل برده شده و در همان جا بیماران ویزیت و مراقبت شوند، انتظار می رود با توجه به فعالیت این مراکز درصد بالایی از عفونتهای زخم های جراحی بیماران که دغدغه کادر درمان و خانواده بیماران ترخیص شده است حل شود.

 

رخشی یادآوری کرد: با راه اندازی این مراکز زخم بستر بیماران مزمن کمتر شده و روند بهبود برای این گروه از بیماران بهتر می شود و زمینه رضایت همراه و بیمار فراهم می شود.

انتهای پیام/
تگها: خدمات دهی طرح درمان در منزل, مدیر پرستاری ساوه زرندیه رخشی, اخبار ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر