1397/05/23
salamup.ir
nashrkhabar.ir

10 هزار خانه در اراضی ملی ساوه، سند دار می شوند/ ساوه در آستانه موج جدید افزایش جمعیت قرار دارد

17 تیر 1396 کد خبر : 988619306

به گزارش نارخبر، محمدرضا منصوری نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس در گفتگو با خبرنگار نارخبر، گفت: خانه های حاشیه شهر که جزو اراضی ملی هستند،سند دار می شوند که هدیه ای از نظام جمهوری اسلامی است.

وی افزود: هفته گذشته با پیگیری از وزیر مسکن دستور مکتوبی گرفتیم و قرار بر این شد واحدهای مسکونی که در مناطق حاشیه ساخته شده و سرمایه ملی محسوب می شوند باتوجه به اینکه شایسته نیست ملکی که کلی هزینه ساخت آن شده تخریب شود با پرداخت هزینه ای به صاحبش واگذار شود.

 

منصوری شرح داد: خانه های تا 250متر که این مشکل را دارند با پرداخت مبلغی که دولت تعیین می کند می توانند از سند واحد مسکونی برخوردار شوند و دیگر برای دریافت خدمات شهری، وام و دیگر امکانات مشکلی نداشته باشند.

وی ادامه داد: ما حدود 10هزار خانواده در مناطق حاشیه ساوه داریم که با این مشکل مواجه واز لحاظ تمکن مالی نیز با مشکل مواجه هستند که این اقدام می تواند مشکلات بسیاری از این مناطق از جمله برخورداری از خدمات شهری و کاهش آسیب های اجتماعی را حل کند.

 

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس در خصوص زمان عملیاتی شدن این خدمت بیان کرد: به زودی یک کارگروه در این راستا تشکیل و توسط اداره مسکن و شهرسازی پس از مراجعه کارشناسان به مناطق حاشیه جهت نقشه برداری، حدود املاک مشخص می شود.

 

حاشیه شهر

ساوه در آستانه موج جدید افزایش جمعیت قرار دارد

وی در حاشیه مراسم کلنگ زنی یک مدرسه خیرساز در حاشیه شهر اظهار کرد: شهرستان ساوه طی چند سال اخیر با افزایش جمعیت 50هزار نفری مواجه بود وکمتر شهری بوده که این افزایش در کوتاه ترین زمان را داشته باشد و قطعا با راه اندازی خط راه آهن در شهریورماه شاهد افزایش بحران جمعیت در این شهر می شویم که با برنامه ریزی می توان این بحران را به فرصت تبدیل کرد.

 

منصوری حضور خیران در امر سلامت و مدرسه سازی را با توجه به کمبودها و افزایش جمعیت در آینده برای استفاده از فرصت های بوجود آمده ضروری دانست.

انتهای پیام/

 

 
تگها: خانه در اراضی ملی ساوه, موج جدید افزایش جمعیت ساوه, منصوری نماینده مردم ساوه و زرندیه مجلس, اخبار ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر