1397/09/26
salamup.ir
nashrkhabar.ir

کلینیک تخصصی دندانپزشکی در ساوه راه اندازی می شود/تامین داروهای بیماران سکته مغزی آسان می شود/ پذیرش روزانه بیش از شش هزار بیمار در مراکزدرمانی ساوه

19 تیر 1396 کد خبر : 988619319

به گزارش نارخبر، هادی محنتی معاون درمان دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: کلینیک تخصصی دندانپزشکی دربیمارستان جدید مدرس ساوه راه اندازی می شود.

وی افزود: در گذشته با مشکل نیروی تخصصی مواجه بودیم و حتی پزشک های ما حضورشان در مراکز درمانی بصورت موقتی بود که با طرح تحول سلامت علاوه بر رفع کمبود پزشک و ماندگاری در مراکز درمانی، با این اقدام سهولت دسترسی بیمار به پزشک برای ارائه مشاوره و خدمات درمانی فراهم شد.

 

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی ساوه بیان کرد: با توجه برخی کمبودها در حوزه درمان مانند سایر حوزه های خدماتی که در سطح کشور وجود دارد سعی کردیم با افزایش امکانات خدمات درمانی خوب و رضایت بخشی به شهروندان ارائه دهیم .

وی ادامه داد: وضعیت خدمات دانشکده علوم پزشکی ساوه در سطح کشور علی رغم اینکه زمان زیادی از مستقل شدن آن نمی گذرد از وضعیت مطلوبی برخوردار است به عنوان مثال ما در آسیابک زرندیه قبلا یک پزشک بصورت موقت مشغول بود ولی امروز تعداد پزشکان در آسیابک 20برابر شده و همچنین در بیمارستان مدرس و بیمارستان 17 شهریور بیش از پنج گروه تخصصی در حوزه های مختلف درمانی ماندگار و مقیم شده اند در حالیکه در گذشته این چنین نبود.

 

پذیرش روزانه بیش از شش هزار بیمار در مراکزدرمانی ساوه

محنتی اظهار کرد: روزانه بیش از شش هزار بیمار در مراکزدرمانی این شهرستان پذیرش می شوند که در گذشته بدون پرداخت هزینه درمان، امکان برخورداری بیماران از خدمات درمانی وجود نداشت در حالیکه با اجرای طرح تحول سلامت بیماران روستایی با پرداخت 3درصد هزینه و بیماران شهری با پرداخت 6درصد هزینه می توانند از خدمات کامل بهره مند شوند.

وی افزود: به شهروندان ساوه و زرندیه این نوید را می دهیم که در سال جاری کمبودهایی که در حوزه درمان وجود دارد به حداقل و متخصصین بیشتری برای این دو شهرستان هم از طریق جذب هیات علمی و تخصیصات امسال که از مهرماه شروع می شود، تامین می شود.

علوم پزشکی ساوه

تامین داروهای بیماران سکته مغزی آسان می شود

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی ساوه با اشاره به اهمیت خدمات رسانی سریع به بیماران سکته مغزی تاکید کرد: یکی از برنامه ها، تامین داروهای بیماران سکته مغزی است که هزینه بسیار بالایی دارد تا سریعا و آسانتر به دست بیمار برسد.

وی ادامه داد: در همین راستا آموزش های لازم برای پرستارانی که با بیماران سکته مغزی در تماس هستند در نظر گرفته شده و همچنین یک فضا با مانیتور و دیگر تجهیزات درمانی به پرستاران این بخش تحویل داده می شود.

 

محنتی تصریح کرد: با تصیص اعتبارات بیمارستان آسیابک هم از لحاظ فضا و هم تجهیزات به روز می‌شود، تجهیزات بخش آی سی یو بیمارستان آسیابک کامل می شود ولی هدف ما این است که تجهیزات در فضای ساختمان های نوساز قرار بگیرد که هم برای مردم و هم برای بخش جراحی امید بخش است.

وی ادامه داد: بهره برداری از بیمارستان امام رضا (ع) در آسیابک ، توسعه بخش اورژانس و راه‌اندازی اورژانس دندانپزشکی در بیمارستان مدرس به صورت شبانه روزی، راه‌اندازی کلینیک ویژه در آسیابک و ساختمان جدید بیمارستان مدرس، اختصاص طبقه چهارم ساختمان جدید مدرس به تشخیص و درمان سرپایی بیمارستان سرطان، جذب نیروی فوق تخصصی، برنامه ریزی برای افزایش حضور پزشکان متخصص و فوق تخصصص در بیمارستانهای ساوه و زرندیه، توسعه آزمایشگاه مرکزی از لحاظ تجهیزات وخدمات از جمله برنامه های این دانشکده است.

انتهای پیام/

 

 
تگها: بیمارستان مدرس ساوه, معاون درمان دانشکده علوم پزشکی ساوه و زرندیه, دکتر هادی محنتی, بیمارستان آسیابک, داروی بیمار سکته مغزی

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر