1397/03/06
salamup.ir
nashrkhabar.ir

عدم رضایت از کندی پیشرفت طرح آبرسانی به ساوه/ انتقاد نماینده مردم ساوه و زرندیه از تنگ نظری آبی

21 تیر 1396 کد خبر : 988619329

به گزارش نارخبر، منصوری نماینده مردم ساوه و زرندیه در حضور معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو و مسئولین استانی و شهرستانی در جلسه شورای اداری از عدم مدیریت یکپارچه آب بصورت فرا استانی انتقاد کرد و عدم نگاه ملی را صحیح ندانست.

وی  با انتقاد از از تنگ نظری آبی افزود: با توجه به اینکه برق منطقه ای و به اسم برق منطقه ای باختر است، بهتر است آب نیز منطقه ای شود و این نیاز به مدیریت کلان کشور دارد ما که چند کشور جدا نیستیم، اقدام به مرزبندی آب کردیم.

 

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس بیان کرد: قبلا آب قره چای از همدان تامین می شد وشهرستان ساوه هم می توانست از این امتیاز بهره مند شود ولی در سال 86 سد اکباتان را 25 متر بالا بردند و در پشت آن یک سد زدند که موجب محروم شدن ساوه از آب قره چای همدان شد.

وی ادامه داد: شهرستان ساوه با توجه به مزیت صنعتی روبه رشد است و نیازمند توجه به زیر ساختها است اما در بحث برق متاسفانه ضعیف هستیم و اکثر واحدهای صنعتی ما به صورت یک شیفت کار می کنند چرا که مشکل برق دارند.

 

منصوری اظهار کرد: طی چندسال اخیر شاهد حضور سرمایه گذاران زیادی به ساوه بودیم ولی متاسفانه به دلیل مشکل برق از سرمایه گذاری منصرف شدند ما در بحث نیروگاه مشکل نداریم یک نیروگاه در ساوه و یک نیروگاه در زرندیه فعالیت دارند مشکل ما پست است که هرچه زودتر باید پست 5-6 اجرایی شود.

 

عدم رضایت از کندی پیشرفت طرح آبرسانی به ساوه

وی در خصوص آب تاکید کرد: امروز بحث آب مهم ترین دغدغه مردم شهر ساوه است که خوشبختانه با کمک و پیگیری مسئولین این مشکل تا حدودی حل شده ولی در بحث پیمانکار ما از عملکرد ایشان راضی نیستیم.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس افزود: قرارداد ماه با پیمانکار 24ماهه بود و قرار بر این شد که ماهیانه 5کیلومتر پیشرفت کار را شاهد شویم ولی تا کنون نتوانسته 4کیلومتر کار را جلو ببرد.

 

منصوری تصریح کرد: اگر بحث آب شرب سریعتر حل شود در کنار تصفیه خانه آب که بهترین تصفیه خانه در سطح کشور است به موازات لوله کشی، کار تصفیه خانه نیز به اتمام می رسد.

 
تگها: انتقاد نماینده مردم ساوه و زرندیه, کندی پیشرفت طرح آبرسانی به ساوه, معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو, اخبار ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر