1397/03/06
salamup.ir
nashrkhabar.ir

دولت کاری ؛ نه دولت شعاری و دعوایی/ رعایت شایسته سالاری در عزل و نصب ها ضروری است

23 تیر 1396 کد خبر : 988619337

به گزارش نارخبر، حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی امام جمعه ساوه در خطبه نمازجمعه این شهر گفت: مردم به  دولت رای دادند تا کار کند نه شعار و دعوا، رای دادند مشکلاتشان را حل و اشتغال ایجاد کند ، بیکاری و رکود به خیلی از خانواده ها فشار وارد می کند و در حال متلاشی شدن هستند.
وی افزود: دولت به جای دعوا و شعار به دنبال حل این مشکلات باشد، نه هر بار اختلافی مطرح شود.


امام جمعه ساوه بیان کرد: اینکه موشک را چه کسی ساخت و چه کسی پرتاب کرد، چه دردی از مردم دوا می کند، موقع انتخابات که ساخت موشک و توانمندی موشکی و نشان دادن شهرهای موشکی را زیر سوال می بردید، حالا چه شده است.
وی ادامه داد: بعضی ها دنیای آینده را دنیای گفتمان می دانستند نه دنیای موشک، حالا که دوست و دشمن، نمایش اقتدار نظام اسلامی بوسیله فرزندان غیور این کشور یعنی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تحسین می کنند ، دعوای جدیدی راه بیندازیم چه کسی پول آن را داده است، همه افتخارات از نظام است.


رعایت شایسته سالاری در عزل و نصب ها ضروری است
حسینی اظهار کرد: تفکر انحصار طلبی و تمامیت خواهی باید کنار گذاشته شود به جای حزب سالاری و جناح بندی ها، افراد شایسته از هر تفکر سالم و معتقد به انقلاب را برای مناصب مهم در وزارت و ادارات بگذارید.
وی تصریح کرد: سپردن مسئولیت به افراد ناشایسته درحالی که فرد شایسته ای در جناح مخالف باشد خیانت به کشور و نظام اسلامی است.


خطیب نمازجمعه ساوه افزود: جلوی یکه تازی بعضی نمایندگان را بگیرید، اگر مردم بفهمند به آنان خیانت کرده و به جای خدمت دنبال حزب بازی هستند به وقت خود جواب مناسب را می دهند و بر فرض از مردم حقایق را بپوشانید جواب خدا را چگونه می دهید.شورای نگهبان ضامن حفظ اسلامیت و جمهوریت نظام
امام جمعه ساوه با اشاره به روز 26 تیرماه سالروز تاسیس نهاد مهم و اساسی شورای نگهبان گفت:حفظ و حراست از اسلامیت نظام مهمترین وظیفه این شورا است.

وی ادامه داد: وظایف در قالب 3 نقش ظهور می یابد: 1- نظارت بر مصوبات مجلس شورای اسلامی براساس اصل 94 قانون اساسی؛ کلیه مصوبات مجلس باید برای اعلام نظر به شورای نگهبان فرستاده شود تا اولا خلاف اسلام نباشد ثانیا مخالف قانون اساسی به عنوان میثاق ملی ما نباشد.
2- نظارت بر انتخابات؛ در تمام مراحل  و این نظارت استصوابی است تا هم افراد ناصالح و نالایق و فاقد شرایط در منصب نمایندگان مجلس و ریاست جمهوری و غیره قرار نگیرند و هم در انتخابات تخلف نکنند.
3- وظیفه دیگر تقسیر قانون اساسی است چون گاهی زیاده خواهان تفسیر دلخواه و نادرست دارند تا به مقاصد نادرست برسند، پس تنها مرجع صالح برای تفسیر  شورای نگهبان است .

حسینی تصریح کرد: البته حضور در مجمع تشخیص مصلحت ، عضویت در شورای بازنگری قانون اساسی و شورای رهبری در کنار این وظایف و نقش ها قرار می گیرد.
وی افزود: این نهاد معصوم نیست، اما نهادی اساسی برای حفظ ارکان، بنیادهای نظام اسلامی است.

 

امام جمعه ساوه با اشاره بعضی جو سازی ها برای فشار تاکید کرد: شورای نگهبان ، نمایندگان مجلس و ائمه جمعه باید تمام قد از نظام اسلامی و حقایق دفاع کنند و از هوچی گرایی نهراسند.

حماسه همبستگی ملی در دفاع از ولایت و رهبری و نظام اسلامی


حسینی با تشکر از حضور حماسی مردم در عرصه های حساس کشور گفت: در جریان 23 تیر 78 شاهد بودیم عده ای اراذل و اوباش یکبار در 18 تیر 78 و بار دیگر درخرداد 88 نظام اسلامی را به چالش کشیدند و متاسفانه عده ای از صاحب منصبان حکومتی نیز نقش اپوزیسون گرفتند.
وی ادامه داد: اما ملت هر دو قائله و فتنه را در 23 تیر ماه و یکی هم در 9 دی 88 خاموش کردند ، در آینده  نیز همین ملت آشوبگران را سرجای خود می نشانند.

دموکراسی یک راه حل قابل قبول است نه راه تشخیص حق/ اسلام با آزادی های مشروع مخالف نیست
خطیب نمازجمعه ساوه بیان کرد: دموکراسی به عنوان یک روش در اسلام پذیرفتنی است ولی یک ارزش اصلی نیست یعنی رجوع به آرای مردم به عنوان یک راه حل قابل قبول است اما به عنوان تعیین راه حق هرگز پذیرفتنی نیست.
وی ادامه داد: اسلام با آزادی های مشروع مخالف نیست بلکه این نگاه که هر چه مردم گفتند درست است و هرکسی را مردم به او رای دادند همان اصلح است و حق ولایت و حکومت دارد  را درست نمی داند.

حسینی اظهار کرد: نظام ما نیز چنین نیست اگر مشروعیت با رای مردم بود حکومت ما جمهوری بود نه جمهوری اسلامی و امام راحل از همان ابتدا بر این عنوان تاکید کردند، نه یک کلام بیشتر نه یک کلام کمتر و مردم هم نظر امام را پذیرفتند.
وی افزود: امام راحل کسانی را که می خواستند اسلامیت را از کنار نام جمهوری کنار بگذارند خائن دانست و در قرآن کریم هم آمده است اگر در چیزی اختلاف نظر و نزاع دارید به خدا و رسول او مراجعه کنید پس باید به قرآن رجوع کرد نه رفراندوم.

 

عفاف بخاطر حفظ کانون خانواده است
امام جمعه ساوه تصریح کرد: دستور اسلام به عفاف بخاطر حفظ کانون خانواده است و به همین خاطر بر خودآرایی در برابر همسر توصیه کرده است.
وی ادامه داد: در قرآن به زنان علاوه بر دستور نگاهداشت چشم از نگاه خیره به مردان نامحرم و حفظ پاکدامنی سه دستور دیگر را می افزاید:
1-    پوشش مناسب روسری و مقنعه که موها و سر وگردن را بپوشاند.
2-    آشکار نکردن زینت و زیور آلات جز برای همسر و افراد محرم مثل پدر و برادر .
3-    خودنمایی و دلربایی از نامحرمان نکردن ، خودآرایی در برابر نامحرم ممنوع است .


حسینی بیان کرد: اسلام افراط و تفریط را ناشی از  جهل می داند، نه سرکوبی غرایض و نه آزادی مطلق را نمی پسندد بلکه راه حل انضباط جنسی است نه انزوای جنسی.
وی افطود: لازمه انضباط جنسی آن است که برای ارضای غرایض شیوه هایی مشخص شود و در خارج از آن ممنوع شود که دستور اسلام ازدواج است.
انتهای پیام/
تگها: نه دولت شعاری و دعوایی, شایسته سالاری در عزل و نصب ها, اخبار ساوه, حسینی امام جمعه ساوه, شورای نگهبان ضامن حفظ اسلامیت

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر