1397/03/02
salamup.ir
nashrkhabar.ir

کمرنگ شدن آموزه های دینی موجب هتک حرمت به یک کودک و طلبه می شود/ تقویت برنامه های فرهنگی بقاع متبرکه برای مصونیت جامعه از ناهنجاری ها ضروری است

25 تیر 1396 کد خبر : 988619347

به گزارش نارخبر، حجت الاسلام سید محمد باقر طباطبایی رییس اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان ساوه با اشاره به حوادث مترو شهر ری و تسلیت قتل آتنا گفت: اسلام بر طبق آیات سوره نور برای همه زنان و مردان حجاب و عفاف را توصیه کرده است و به فرد پاکدامن وعده داده است که از فضل الهی بی نیازش می کند ولی کمرنگ شدن آموزه های دینی موجب هتک حرمت به یک کودک و  طلبه می شود.

وی تنها راه نجات جامعه از گسترش منکرات را احیای امر به معروف و نهی از منکر همگانی و حمایت قاطع نهادهای مربوطه دانست.

 

طباطبایی بیان کرد: بحث حجاب همواره بخشی عمده از رسالت انبیا و اولیا (ع) همه ادیان وعلما بوده است، به طوری که یکی از وظایف علمای دینی وجامعه مقوله عفاف است زیرا اساس اسلام سعادت ونجات آدمی است و باورهای دینی واحکام فقهی در احکام الهی مربوط به پوشش زن نیز با این فلسفه وحکمت حکیمانه صادرشده است.

وی با اشاره به مناسبت هفته عفاف و حجاب افزود: غرفه های مشاوره عفاف و حجاب در امامزاده های شاخص از برنامه های هفته حجاب وعفاف این اداره است.

 

این کارشناس دینی تاکید کرد: زن با رعایت حجاب اسلامی به تهذیب وتزکیه نفس وملکات نفسانی خود پرداخته وقرب الهی را فراهم ساخته و زمینه رشد معنوی مردم را هم در اثر حفظ نگاه فراهم می کند.

وی ادامه داد: الگو سازی از حضرت فاطمه زهرا(س) و حضرت زینب (س) و همچنین معرفی چهره های انقلابی عصر اخیر می تواند در انتخاب صحیح صحیح جوانان راهگشا باشد، البته ترویج ازدواج آسان و ساده از محورهای اصلی این آموزش ها باید باشد.

طباطبایی رییس اداره اوقاف وامور خیریه ساوه,

ریس اداره اوقاف وامورخیریه شهرستان ساوه اظهار کرد: گسترش یک ابزار تهاجم فرهنگی مانند ماهواره می تواند به ایجاد ناهنجاری ها منجر شود و برنامه های بقاع متبرکه به عنوان قطب های فرهنگی باید با حمایت مسئولین و خیران تقویت شود.

وی ادامه داد: مساجد و بقاع متبرکه می توانند با برنامه های مختلف فرهنگی و تربیتی، جامعه را از اثرات مخرب تهاجم فرهنگ غربی و گسترش فرهنگ بی ناموسی و هرزگی در امان نگهدارند.

انتهای پیام/

 
تگها: هتک حرمت به یک کودک و طلبه, طباطبایی رییس اداره اوقاف وامور خیریه ساوه, مترو شهر ری و قتل آتنا, غرفه های مشاوره عفاف و حجاب, اخبار ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر