1398/11/30
salamup.ir
nashrkhabar.ir

عدم ویزیت بیماران سرپایی ساوه توسط پزشکان متخصص طرح تحول سلامت

1 مرداد 1396 کد خبر : 988619373

 در اعتراض به عدم پرداخت حقوق پزشکان متخصص طرح تحول نظام سلامت در شهرستان ساوه، این پزشکان از صبح امروز در کلینیک درمانی شهید مصطفی خمینی(ره) این شهرستان بیماران سرپایی را ویزیت نکردند.

در همین رابطه رئیس نظام پزشکی ساوه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، با تایید این خبر افزود: از آنجاکه در طرح تحول نظام سلامت راه‌اندازی مطب خصوصی توسط پزشکان متخصص طرحی ممنوعیت دارد، لذا دولت با استقرار پزشکان در کلینیک‌های دولتی کشور، به دنبال افزایش خدمات درمانی به بیماران است و این یکی از اهداف طرح تحول نظام سلامت است.

دکتر حسین میران‌زاده افزود: در این طرح رسیدگی به بیماران دولتی بیشتر می‌شود و پروسه و فرآیند درمان با وضعیت مطلوبتری با افرایش خدمات و میزان مراجعات توسط پزشکان متخصص طرحی صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: با گذشت مدتی از اجرای این طرح به دلیل محدودیت‌های مالی دولت، وقفه‌ای طولانی در پرداخت حقوق و مزایای پزشکان بوجود آمده و در برخی موارد تا حدود یکسال طول کشیده است.

وی با تاکید بر اینکه تامین معیشت پزشکانی که طرحی هستند، از طریق حقوقی است که دولت بدانها پرداخت کرده و درآمد دیگری ندارند، گفت: این پزشکان افراد تحصیل کرده‌ای هستند که با تعرفه ناچیز و بسیار کمتر از میانگین تعرفه جهانی به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند، اما برای دریافت همین تعرفه ناچیز هم با مشکل مواجه هستند.

دکتر میران‌زاده با تاکید بر اینکه هم‌اکنون به دلیل تعهدات انسانی پزشکان طرحی اقدام به ویزیت بیماران اورژانسی کرده و مشکلی در این خصوص وجود ندارد، افزود: مجموعه دانشکده علوم پزشکی و نظام پزشکی ساوه به جد پیگیر مطالبات پزشکان هستند و امیدواریم به نتیجه لازم دست یابیم.

وی با اشاره به اینکه این مشکل در کشور وجود دارد، تصریح کرد: طرح تحول نظام سلامت طرح بسیار خوبی بود، اما موجب بالارفتن هزینه‌های دولت شد که لازم بود در ابتدای اجرای طرح کارشناسی دقیق در خصوص آن صورت گیرد تا مشکلات این چنینی مدیریت و برطرف شود.

وی گفت: تاخیر قابل توجه سازمان‌های بیمه‌گر که در مورد توان مالی آنها تردید وجود دارد و پرداخت تعرفه بیمه به دانشکده، عامل اصلی این آشفتگی مالی شده است.اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر