1400/02/02
salamup.ir
nashrkhabar.ir

دفاع مقدس گنجینه ای فراموش نشدنی برای هنرمندان است

9 آذر 1392 کد خبر : 98861944

معاون استاندار مرکزی و فرماندار شهرتان ساوه گفت:باید ارزش‌ها و دستاوردهای گنجینه دفاع مقدس در قالب هنر که جذابیت خاصی برای مخاطب دارد برای نسل جوان تبیین شود.

احمد آزاد در مراسم اختتامیه جشنواره دفاع مقدس (یاقوت های سرخ) گفت: دوران دفاع مقدس گنجینه عظیمی برای هنرمندان در عرصه تئاتر است که می توانند با برداشت از آن و ارائه در قالب هنر مبلغ فداكاري‌ها و ايثارگري‌هاي رزمندگان باشند.

وی افزود:حفظ و ترویج ارزش‌های دفاع مقدس ، اشاعه فرهنگ تولید آثار فاخر نمایشی، کمک به کاهش ناهنجاری های اجتماعی با زبان هنر ، ایجاد فضای معنوی در جامعه و تبادل تجارب بین هنرمندان استان، شناساندن و انتقال ارزش های دوران دفاع مقدس و معرفی توانمندی های هنری شهرستان از اهداف وبرکات برگزاری چنین جشنواره هایی است.

رییس فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه نیز گفت: دوران طلایی دفاع مقدس شناسنامه غیرت و ایثار رزمندگان دفاع مقدس دربرابر دشمنان وابسته به استکبار جهانی است.

حسین محمودی فر با تاکید بر مصونیت یافتن جامعه با انتقال ارزشهای دفاع مقدس ،افزود: ثبت جوانمردی ها، ایثار و شهادت شهیدان در حقیقت تلاش برای ماندگاری هنر ناب انسانی در عرصه های سخت زندگی است.

وی بیان کرد: بیش از 33 متن نمایشی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که پس از انجام مراحل بازبینی و داوری از سوی کارشناسان تئاتر، هشت گروه نمایشی به جشنواره راه یافتند.

لازم به ذکر است این جشنواره از 5 مرداد 92 در سالن نمایش سلمان ساوجی آغاز بکار کرد
تگها: جشنواره تئاتر ساوه, جشنواره اداره ارشاد اسلامی ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر