1397/03/02
salamup.ir
nashrkhabar.ir

پرونده مسکوت ۱۵ ساله بازگشایی شد/نیاز۱۰۰ میلیارد تومانی برای ساخت بیمارستان

26 مرداد 1396 کد خبر : 988619482

به گزارش نارخبر،سال ۸۵ کلنگ ساخت بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی ساوه بر زمین زده شد. بیمارستانی که احداث و بهره‌برداری از آن می‌تواند بسیاری از مشکلات حوزه درمان را در این شهرستان مرتفع سازد.

اما مشکل واگذاری زمین باعث شد تا عملیات اجرایی ساخت بیمارستان به تعویق افتد. مقرر شد برای ساخت بیمارستان ۶۰ درصد هزینه‌ها از سوی وزارت بهداشت و ۴۰ درصد توسط یکی از خیرین تامین شود.

مشکلاتی در بخش تامین هزینه‌ها به وجود آمد که تامین ۴۰ درصد مخارج از سوی فرد نیکوکار را منتفی کرد و پروژه ساخت بیمارستان مسکوت ماند. تا اینکه مجدد امسال زمزمه ساخت این بیمارستان به گوش رسید.

 

اما این روزها بار دیگر خبرهایی از آرزوی دیرینه ساوجی ها به گوش می رسد که در گفتگویی پیگیر رفع مشکلات قبلی شدیم.

 

جلیل کوهپایه زاده رییس دانشکده علوم پزشکی ساوه در گفتگو با خبرنگار ما درخصوص بیمارستان 160 تختخوابی ساوه گفت: مشکل زمین با جابجایی پروژه به مجاورت پردیس آموزشی دانشکده و افزایش دو برابری متراژ حل شد و عملیات پی ریزی آن با بودجه دو میلیارد تومان آغاز می شود تا حداقل از بابت شروع کار عمرانی آسوده خاطر شویم.

وی افزود: برای ساخت و تجهیز این بیمارستان حدود 100 میلیارد تومان اعتبار لازم است و آغاز عملیات عمرانی می تواند روزنه امیدی را برای تکمیل آن در سال های دورتر باز کند.

 

رییس دانشکده علوم پزشکی ساوه با اشاره به استقلال دانشکده علوم پزشکی از اراک بیان کرد: با اخذ مجوز رشته های جدید ساخت پردیس دانشگاهی ضروری بود تا بتوانیم نیروی انسانی متخصص مورد نیاز را تربیت و بکارگیری کنیم.

وی ادامه داد: فاز اول پردیس با مساحت 6 هزار متر با نیاز به 6 میلیارد تومان دارد که حاج آقا عسکریان همکاری کردند و یک میلیارد در پی ریزی هزینه شده است.

 

کوهپایه زاده با اشاره به بودجه موردنیاز تکمیل پردیس اظهار کرد: حدود 100 میلیارد تومان هم برای این پروژه حیاتی مورد نیاز است که در صورت تامین تا دوسال آینده تکمیل و افتتاح می شود.

وی افزود: در واقع دانشکده علوم پزشکی ساوه نیاز به 200 میلیارد تومان برای تکمیل و تجهیز این دو پروژه مهم دارد و در سایر بیمارستان ها تا سال ها نیاز به سرمایه گذاری قابل توجهی نداریم.

 

این مسئول بهداشت و درمان ساوه تصریح کرد: تا حد توان به دنبال جذب خیر هستیم و معطل بودجه های دولتی نمی مانیم و خیری قبول کرده است که برای ساخت فضای کتابخانه پردیس کمک کند.

وی که خود از خیران سلامت است و هزینه ساخت پایگاه فوریت های پزشکی پرندک را برعهده گرفته است همچنین خبر از افتتاح این پایگاه در هفته دولت داد.

 

رییس دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: پس از ساخت و تجهیز بیمارستان براساس خدمات ارایه شده، هزینه های جاری تامین می شود و می تواند بودجه های جدید جذب کرده و استخدام به همراه داشته باشد.

وی سلامت یک جامعه را ضرورتی دانست که با بکارگیری نیروهای متخصص و ارایه آموزش های لازم ممکن می شود.

 

محمدرضا منصوری نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس نیز با اشاره به رشد بودجه  گفت: بودجه دانشکده علوم‌ پزشکی از ۲۴ میلیارد تومان به ۴۴ میلیارد تومان افزایش یافت و با توجه به ردیف درنظر گرفته شده به‌زودی بیمارستان ۱۶۰ تخت‌خوابی ساوه احداث می‌شود.

وی افزود: زمین قبلی که در سوی دیگر بلوار نماز بود، قابل واگذاری نبود که  در مکان یابی جدید به مجاور پردیس انتقال یافت و با مساحت بیش از چهار هزارمتر ساخته می شود.

انتهای پیام/
تگها: بیمارستان 160 تختخوابی ساوه, افتتاح پایگاه اورژانس پرندک, کوهپایه زاده رییس دانشکده علوم پزشکی ساوه, اخبار ساوه و زرندیه, پردیس دانشگاهی

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر