1397/07/04
salamup.ir
nashrkhabar.ir

مهمترین شاخصه های اسلام ناب، رهبری الهی و ظلم ستیزی است/طبق قوانین بین المللی هیچ کشوری حق حمایت از تجزیه طلبی ندارد

7 مهر 1396 کد خبر : 988619702

به گزارش نارخبر، حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی امام جمعه ساوه در خطبه نمازجمعه این شهر گفت: رهبر معظم انقلاب تاکید بر معرفی اسلام ناب دارد و مهمترین شاخصه های اسلام ناب، رهبری الهی و ظلم ستیزی است.
وی با بیان اینکه اسلام ضد ظالم و طرفدار مظلوم است، افزود:باید اسلام ناب را معرفی کنیم و اسلام خنثی و لیبرال را افشا کنیم.


حسینی با اشاره به جنایات میانمار بیان کرد: کشتار مسلمانان میانمار یک کابوس حقوق بشری است، آیا نباید مسلمانان فریاد حسینی بکشند و اقدامی شایسته برای نجات آنها کنند.
وی ادامه داد: انسان های باتقوا شرافت و کرامت اخلاقی خود را زیر پا نمی گذارند.

خطیب نماز جمعه ساوه با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با اعضای مجلس خبرگان  اظهار کرد: ایشان همه را به اقامه دین دعوت کردند که از وظایف انبیاء بزرگ الهی بوده است.
وی امام حسین(ع) را الگوی اقامه دین نامید و افزود: هر کسی حسینی است با یزیدیان بیعت نمی کند، نماز، روزه، حج و زکات مهم است امام ولایت و رهبری از اصول است.

حسینی با اشاره به سخنان رهبری مبنی بر مغالطه در بهشت اجباری تصریح کرد: کسی مردم را به اجبار به دین وارد نمی کند ، اما به این بهانه نباید همه چیز را رها کرد و افسارگسیختگی را ترویج کرد.
وی ادامه داد: یکی از فلسفه های حکومت اسلامی اجرای شریعت الهی، امر به معروف و نهی از منکر و زنده کردن یاد خدا است.

امام جمعه ساوه گفت: وظیفه حکومت اسلامی هموار ساختن، تشویق و ترغیب به فضایل اخلاقی و بهشتی شدن و جلوگیری از فساد و تباهی اخلاقی جامعه است.
وی افزود: طبق قانون اساسی امر به معروف و نهی از منکر وظیفه شرعی مسئولان است.

حسینی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب بر انقلابی ماندن، انقلابی فکر کردن و انقلابی عمل کردن حوزه های علمیه تاکید دارند.


طبق قوانین بین المللی هیچ کشوری حق حمایت از تجزیه طلبی ندارد
این کارشناس حقوق بین الملل گفت: طبق قوانین بین المللی هیچ کشوری حق حمایت از تجزیه طلبی نداردولی آمریکایی ها با تزویر این کار را می کنند.
وی با اشاره به حمایت تنها سه کشور آمریکا، انگلیس و اسراییل از این تجزیه افزود: آقای بارزانی طرح اسراییلی را اجرا می کند، دشمنان پس از شکست داعش به دنبال تنش سازی دیگر در همسایگی ایران هستند.
 امام جمعه ساوه بیان کرد: همه کشورهای سازمان ملل، شورای امنیت و کشورهای منطقه این اقدام را محکوم کردندو خلاف قانون عراق است و حتی خود ترکمن ها و اعراب این منطقه انتخابات را تحریم کردند.
وی برخی سخنان حامیان فتنه را ابلهانه یا خیانت دانست و افزود: تمامی کشورها جزو این سه کشور مخالفت خود را با این تجزیه اعلام کردند ولی بعضی اساتید فتنه قلم به حمایت زدند این روسیاهی و خیانت به ایران فراموش نمی شود.

حسینی تاکید کرد: در ایران اسلامی همه اقوام با اتحاد و مسالمت آمیز در کنار هم زندگی می کنند.
وی حفظ تمامیت ارضی همسایگان را در همین راستا و سیاست صلح آمیز ایران دانست.

مسئولان ساوه اختلافات را کنار گذاشته و برای ساوه تلاش می کنند
امام جمعه ساوه با تشکر از مردمی که نگران اختلافات اخیر بین مسئولان شهرستان شده بودند، گفت: ما مسئولین حق نداریم اختلاف سلیقه های خودمان را به جامعه بکشانیم و بنده به سهم خودم به عهدم نسبت به دفاع از نظام و رهبری پایبند هستم و سعی می کنم کمتر اختلافات را مطرح کنم.
وی افزود: اختلافات موجب عقب ماندگی ساوه شده است و لازم است که برای پیشرفت ساوه متحد شویم.

حسینی با اشاره به دیدار با آقای دری بیان کرد: در این دیدار بر رابطه پدر و پسری تاکید شد و احترام وی برای ما لازم است و خواستم که به حوزه های علمیه ساوه توجه بیشتری شود.
وی ادامه داد: با آقای منصوری نماینده مردم در مجلس نیز دیدار کردم و همه دستگاه های اداری و نظامی به هم کمکمی کنیم تا مسایل شهر حل شود.

عزم مسئولین برای حل مشکلات کارگران ساوه
خطیب نماز جمعه ساوه اظهار کرد: تمامی مسئولان شهرستان و مدیر کل دادگستری استان مرکزی از شرکت های پروفیل صفا، لاستیک پارس و مابقی بازدید داشتند و با مشکلات کارگران از نزدیک آشنا شدند.
وی ادامه داد: عزم مسئولین شهرستان پیگیری و حل مشکلات کارگری است.
انتهای پیام/اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر