1398/12/01
salamup.ir
nashrkhabar.ir

ضرورت بومی سازی زیرساختهای سایبری برای تامین امنیت کشور/ باور «مرغ همسایه غاز است» باید به باور توان داخلی تغییر یابد

11 مهر 1396 کد خبر : 988619714

به گزارش نارخبر، فضای مجازی در کنار تمامی مزایای خود خطراتی هم دارد و با افزایش ضریب نفوذ اینترنت در زندگی افراد، بحث امنیت سایبری به عنوان رکن مهم زندگی آنلاین تبدیل به بحث های داغ هر کشوری شده است.


ضرورت بومی سازی زیرساختهای سایبری برای تامین امنیت کشور

سردار نورخدا قاسمی معاون اطلاعات و عملیات سازمان پدافند غیرعامل کشور در گفتگو با خبرنگار نارخبر درخصوص امنیت سایبری گفت: تهدیدات سایبری فراوان است زیرا به سمت هوشمندسازی ساختارها، سازمانها و زیرساختها می رویم و عمده زیرساختهای سایبری در دست بیگانگان است و بومی سازی ضرورت دارد.

وی افزود: با توجه به روند زمان بر بومی سازی لازم است در جهت ایمن سازی و مصون سازی زیرساختهای مورد استفاده اقدام کنیم.

 

قاسمی با اشاره به نقش مردم بیان کرد: مردم در همه عرصه ها از جمله سایبری نقش موثری دارند، ابتدا باید باید با اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم، زمینه لازم برای ایجاد فرهنگ استفاده از توانمندی های موجود را ایجاد کرد.

وی ادامه داد: اتکا به نیروها و توانمندی های خود و حمایت از تولیدات داخلی گام اولیه است و مردم باید از خطرات سایبری آگاه شوند.

 

خطرات سایبری سردار قاسمی

باور «مرغ همسایه غاز است» باید به باور توان داخلی تغییر یابد
معاون اطلاعات و عملیات سازمان پدافند غیرعامل کشور اظهار کرد: بومی سازی شروع شده است ولی هنوز عمومیت نیافته است که نیاز به فرهنگ سازی و نهادینه شدن این باور دارد که تولیدات داخلی بهترین است.

وی با اشاره به ضرب المثلی افزود: باور «مرغ همسایه غاز است» باید به باور توان داخلی تغییر یافته و نهادینه شود کخ نیازمند تولید خوب  و معرفی آن است و با شعار خالی نمی توان این باور را ساخت.


قاسمی تصریج کرد: عمده توان سایبری در اختیار خارجی ها است ، ما باید این توان را بومی سازی کنیم که سرورهای مرکزی در اختیار بیگانه نباشد تا به دلخواه قطع و وصل نکند.

وی در خصوص زمان تکمیل بومی سازی یادآوری کرد: بومی سازی شروع شده است ولی زمان بر است و نیازمند کار علمی به پشتوانه متخصصین دانشگاهی هستیم.

خطر هک سایبریانتهای پیام/
تگها: خطرات سایبری, بومی سازی زیرساختهای سایبری, آگاه سازی مردم, قاسمی پدافند غیرعامل کشور, اخبار ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر